Elektromobilis per visą gyvavimo ciklą iki 5 kartų yra draugiškesnis aplinkai
Elektromobiliai priskiriami prie ekologiškų transporto priemonių. Tačiau ar jie yra ekologiški nuo gamybos proceso iki utilizavimo?
Kodėl verta rinktis elektromobilį Alfa.lt laidoje „Eko virusas“ įžvalgomis dalijosi Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis ir elektromobilių entuziastas Dainius Jakas.
„Turime Europos žaliąjį kursą. Europa siekia 2050-aisiais metais tapti klimatui neutraliu žemynu. Energija būtų gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – saulė, vėjas, vanduo. Elektromobilis su savo inovacijomis yra neatsiejama žiedinės ekonomikos, žaliojo kurso ir švaraus transporto dalis.“ – pabrėžė Aplinkos apsaugos instituto direktorius.
„Šaltis elektromobilio bateriją mažai įtakoja. Įtakoja šaltis tame, kad jums automobilio viduje reikia šilumos. Jeigu paimtume vidaus degimo variklį, jis apie 70% energijos iššvaisto šiluma ir ta nemokama šiluma šildomės žiemą. O elektromobilis yra labai ekonomiškas sprendimas, jis praktiškai tos energijos nešvaisto. Automatiškai nėra tos nemokamos šilumos. Ir tą šiluma mes žiemą turime pasiimti iš baterijos. Ne pati baterija yra problema, o tai, kad mėgstame šiltai važinėti.“ – pasakojo D. Jakas.
Pasak A. Skinulio, „gyventojams automobilio ir jo baterijų sutvarkymas nekainuos, nes tuo turi pasirūpinti automobilių ir baterijų gamintojai. 95% seno automobilio turi būti perdirbta arba pakartotinai panaudota. Visos baterijos turi būti peržiūrimos dėl pakartotinio panaudojimo galimybių pagal žiedinės ekonomikos principą.“
„Mes 12 V akumuliatorius automobilyje keičiame kas 2 – 4 metus. Jie jokiam kaupikliui netinkami. O elektromobilio baterija po 5 – 10 metų turi nemažiau nei 50 % talpos ir puikiai gali būti panaudota kaupikliams ir kitiems projektams.“ – akcentavo elektromobilių entuziastas.
Plačiau apie tai: https://bit.ly/3bYez3g