BMW pradėjo masinę elektrinio „BMW iX3“ visureigio gamybą

BMW pradėjo masinę elektrinio „BMW iX3“ visureigio gamybą

BMW pradėjo masinę elektrinio „BMW iX3“ visureigio gamybą

Vokietijos automobilių gamintojas BMW, liepą pasauliui pristatęs savo pirmąjį visiškai elektrinį visureigį „BMW iX3“, jau pradėjo masinę šio modelio gamybą. Kaip praneša koncernas, nuo Kinijoje, Šenjange esančios „BMW Brilliance Automotive“ (BAA) gamyklos konvejerio nuriedėjo pirmasis elektrinis „BMW iX3“.

„BMW nuosekliai žengia elektrifikacijos keliu. Prieš septynerius metus BMW modelių gamą papildė pirmasis elektromobilis „BMW i3“, o šiandien koncernas siūlo daugiau nei 10 hibridinių, iš elektros tinklo įkraunamų automobilių. „BMW iX3“ gamybos pradžia yra išskirtinis žingsnis kompanijai ne tik dėl to, jog tai pirmasis visiškai elektrinis visureigis, bet ir dėl to, kad „BMW X3“ tapo pirmuoju modeliu, turinčiu ir elektrinę, ir įkraunamo hibrido versiją, ir modelius su vidaus degimo varikliu“, – sako BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

„BMW iX3“ gaminamas modernioje BAA gamykloje, kurioje taikoma itin išsami kokybės kontrolės sistema, tikrinant viską – nuo baterijos, iki pilnai pagaminto automobilio išvaizdos. Pavyzdžiui, aukštos įtampos baterijoms tenka praeiti 128 mechaninius testus ir 994 programinės įrangos funkcionalumo testus. Net 140 funkcinių testų atliekama įvertinti įvairius parametrus akseleravimo metu, kad būtų užtikrinamas „BMW iX3“ patikimumas įvairaus tipo keliuose ir sąlygose.

Oficiali BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ teigia, kad liepą pristatytas elektrinis „BMW iX3“ susidomėjimo sulaukė ir mūsų šalyje – pirmieji užsakymai jau pateikti. Planuojama, kad į Lietuvos kelius pirmieji elektriniai BMW visureigiai išriedės 2021 m. pirmąjį ketvirtį.

Vien elektra įveiks 459 km

Elektrinis „BMW iX3“ diegiama nauja, penktosios kartos „eDrive“ technologija, kuri pasižymi dideliu efektyvumu ir universalumu – ji tinka visiems kėbulo tipams, nuo sedanų iki visureigių, todėl bus adaptuojama visoje BMW elektromobilių gamoje. Naujoji „eDrive“ sistema taip pat bus naudojama 2021 m. pasirodysiančiuose „BMW iNEXT“ ir „BMW i4“ modeliuose.

„BMW iX3“ turi 80 kWh talpos bateriją, kuri leis automobiliu vienu įkrovimu nuvažiuoti 459 km pagal WLTP (Pasaulinės suderintos lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūros) standartą. Vidutinės naujojo „BMW iX3“ elektros energijos sąnaudos siekia 18,5-19,5 kWh/100 km. Nuo 0 iki 100 km/val. greičio elektromobilis gali įsibėgėti per 6,8 sek., o maksimalus greitis – 180 km/val.

Optimizuota energijos kaupimo sistema leidžia „BMW iX3“ įkrauti iki 150 kW galia. Įkraunant nuo 0 iki 80 procentų aukštos įtampos akumuliatoriaus įkrovos pakaks 34 minučių, o 10 minučių įkrova leidžia nuvažiuoti 100 kilometrų (pagal WLTP) atstumą.

Energiją padės tausoti ir kintamo laipsnio rekuperacija. Ji leidžia vairuotojui pasirinkti tarp didelio stabdymo efekto vos nukėlus koją nuo akceleratoriaus, taip miesto spūstyse suteikiant galimybę valdyti visureigį iš esmės vienu pedalu, iki silpnesnio stabdymo energijos kaupimo, leidžiančio automobiliui beveik netrukdomai riedėti.

Stabilumas ir papildomos galimybės

„BMW iX3“ bus varomas galine ašimi, o dėl 7,5 cm žemesnio svorio centro ir ARB traukos sistemos užtikrins dar didesnį automobilio stabilumą kelyje.

Standartinėje įrangoje „BMW iX3“ turės priekinius LED žibintus, trijų zonų automatinę klimato kontrolę su nuotoliniu automobilio pašildymu ir išankstiniu kondicionavimu, elektra valdomą bagažinės dangtį, panoraminį stiklinį stoglangį bei profesionalaus vairavimo asistento sistemą su adaptyvia greičio palaikymo funkcija.

Įsigyjantiems šį visureigį BMW taip pat papildomai siūlys specialių įkrovimo produktų ir paslaugų: „BMW Charging Card“ kortelę, suteikiančią paprastą ir patogią prieigą prie šiuo metu daugiau nei 450 000 viešų įkrovimo taškų visame pasaulyje, taip pat naują lankstųjį greitąjį įkroviklį, pritaikytą naudoti įvairius lizdų tipus, bei didelės galios namų įkrovimo stotelę „Wallbox“.

Šaltinis: „Krasta Auto“ pranešimas spaudai.