„Charged Up ‘22“: kartu su paroda bei rekordu – konferencija elektromobilių temomis

„Charged Up ‘22“: kartu su paroda bei rekordu – konferencija elektromobilių temomis

„Charged Up ‘22“: kartu su paroda bei rekordu – konferencija elektromobilių temomis

Rudens pradžioje, Vilniuje, jau antrą kartą vyks renginys, skirtas populiarinti elektromobilius ir šviesti visuomenę įvairiomis, su tuo susijusiomis, temomis. Rugsėjo 10 dieną „Litexpo“ parodų centre įvyksiančio renginio data pasirinkta ne atsitiktinai, mat diena prieš renginį yra paskelbta pasaulinė elektromobilių diena, kurios metu visame pasaulyje vyksta įvairūs renginiai, skirti šiai temai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šį renginį organizuojančios įmonės „Įkrautas“ vadovas Karolis Kieras sako, kad gatvėse augant elektromobilių kiekiui, kartu auga ir šis renginys: „Praėjusiais metais turėjome elektromobilių ir kitų elektrinių transporto priemonių parodą bei bandomuosius važiavimus ir surinkę daugiausiai elektromobilių vienoje vietoje užfiksavome Lietuvos rekordą. Šiemet į renginį atvykę žiūrovai galės patirti visa tai ir dar daugiau, o taip pat ir nemokamai sudalyvauti konferencijoje, kurioje savo sričių specialistai kalbės aktualiomis temomis ne tik jau vairuojantiems elektromobilius, bet ir dar tik pradedantiems domėtis šiuo transportu.“

Platus temų sąrašas

 Tarp pranešėjų konferencijoje bus „100procelektrinis.lt” tinklaraščio autorius ir elektromobilių žinovas Dainius Jakas, „Youtube“ kanalo apie elektromobilius įkūrėjas Tadas Ratkevičius bei „ACC distribution“ įmonės IoT verslo vadovas Marius Krupoviesas.

Savo pranešime D. Jakas žada pasidalinti kelionių elektromobiliu tiek po Lietuvą, tiek po Europą patirtimi. Tai elektromobilių entuziastas darė jau ne kartą ir savo pasakojime jis žada pasidalinti istorijomis apie tai, su kokiomis kurioziškomis situacijomis yra tekę susidurti ir kaip situacija keičiasi einant laikui.

„Papasakosiu apie iššūkius prieš kelis metus ir dabar, apie skirtingus įkrovimo tinklus ir panašiai. Yra tekę laužtis į prekybos centro elektros spintelę, o taip pat ir nakvoti pas nepažįstamus žmones kieme norint iš Prancūzijos parvažiuoti į Lietuvą. Tuo tarpu šiandien užtenka susiplanuoti, sėsti ir važiuoti“, – kalbėjo D. Jakas.

Tuo tarpu T. Ratkevičius sakė, jog yra pasiruošęs aptarti net tris skirtingas temas, tačiau viskam jam tiesiog neužteks laiko: „Pirkti elektromobilį nereikia laukti! Kur dėsime kablelį? Turiu tris temas, kuriomis galėčiau kalbėti bent po pusvalandį, tačiau dėl riboto laiko leisiu klausytojams nubalsuoti ką jie nori išgirsti patys.“

T. Ratkevičius leis klausytojams rinktis iš trijų mitų, kurie vis dar gajūs kalbant apie elektromobilius. Vienas jų yra nepakankamas nuvažiuojamas atstumas, antras, taip pat neraminantis daugelio pirkėjų, tai ilgas baterijos krovimo laikas, o trečias, pasak pranešėjo, tai didelė įsigijimo kaina.

„Wallbox“ krovimo stoteles atstovaujančios įmonės IoT verslo vadovas M. Krupoviesas palies įkrovimo stotelių namuose temą. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokios stotelės vienintelė funkcija yra tiesiog įkrauti elektromobilio bateriją, šių įrenginių ekspertas pasidalins žiniomis apie tai, į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stotelę ir kokios papildomos naudos atsiranda pasirinkus tinkamą įrenginį.

„Kalbėsiu apie konkrečias elektromobilio kroviklio būtinas funkcijas, kurios taupo pinigus, laiką ir užtikrina elektros tiekimo saugumą. Taip pat apie funkcijas kurios nėra būtinos, bet leidžia labiau patingėti ir pavaidinti prieš aplinkinius“, – su šypsena apie savo pranešimą, kurio tema yra „Kas yra tikros “išmaniosios” elektromobilio kroviklio funkcijos ir kam to reikia“, pasakojo M. Krupoviesas.

Organizatoriai primena, kad klausytojams ir žiūrovams renginys yra nemokamas bei kviečia visus rugsėjo 10 dieną atvykti į Litexpo parodų centrą Vilniuje. Taip pat, visi elektromobilių vairuotojai, norintys sudalyvauti naujo Lietuvos rekordo siekime, kviečiami registruotis ir atvykti į renginį savo elektriniu automobiliu.

Nuotrauka – pranešimo autorių.