eDOW: naujoji paramos tvarka skatins švaraus transporto plėtrą

eDOW: naujoji paramos tvarka skatins švaraus transporto plėtrą

eDOW: naujoji paramos tvarka skatins švaraus transporto plėtrą

Aplinkos ministerijos parengtas ministro įsakymas „Dėl Klimato kaitos programos priemonės „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimas“ kompensacinių išmokų tvarkos aprašo patvirtinimo“  taps stipriu postūmiu elektromobilių rinkos plėtrai, sako elektromobiliais prekiaujančio startuolio „eDOW“ įkūrėjas ir vadovas Laurynas Boguševičius. Pasak jo, naujasis aprašas padės Lietuvos gyventojams ir verslui įsigyti elektromobilius ir mažiau teršti aplinką.

„Ilgai kovojome dėl draugiškesnės pirkėjams kompensacijų tvarkos. Džiaugiamės, kad ir aplinkos ministras, ir Aplinkos projektų valdymo agentūra išgirdo mūsų argumentus. Iš to labiausiai laimės, žinoma, elektromobilius įsigyjantys žmonės“,  – teigė L.Boguševičius.

Pasak jo, dalis klientų buvo atidėję planus įsigyti elektromobilius ir laukė, kol bus patvirtinta naujoji paramos skyrimo tvarka – ankstesnė nustojo galioti vasarį. Startuolio įkūrėjas prognozavo, kad įsigaliojus paramai rinkos laukia dėl atidėto vartojimo susidaręs elektromobilių pirkimo bumas.

„Šiuo žingsniu artėjame prie Vakarų Europos šalių, kur parama elektra varomam transportui yra vienas iš valstybinių aplinkosaugos politikos prioritetų. Tai reiškia, kad ilgainiui visi džiaugsimės švaresne aplinka“, – sakė L.Boguševičius.

Šiuo metu „eDOW“ prekiauja elektromobiliais „Tesla“. Bendrovė praėjusiais metais pasirašė sutartį su Lenkijos įmone „Centrumcars24“, prekiaujančia „Tesla“ kaimyninėje šalyje.

Be to, „eDOW“ pirmoji Baltijos šalyse pasiūlė ir bandomuosius „Tesla“ važiavimus. Šiemet įmonė ketina plėsti siūlomų elektromobilių spektrą. „Deramės su kitais prekių ženklais ir siūlysime daugiau galimybių savo klientams. Be to, numatome sparčią geografinę plėtrą Lietuvoje ir Baltijos šalyse“, – nurodė L. Boguševičius.

2020 m rugsėjį įkurta „eDOW“ šiandien turi 8 darbuotojus, tai antrinė prekybos automobiliais internetu įmonės „Deals on Wheels“ (DOW) bendrovė. Pastaroji specializuojasi konsultuoti naujus ir naudotus automobilius įsigyjančius klientus.

Šaltinis: „eDOW“ pranešimas spaudai