„General Motors“ rinkai pasiūlys naują, jau trečią elektrinį pikapą

„General Motors“ rinkai pasiūlys naują, jau trečią elektrinį pikapą

„General Motors“ rinkai pasiūlys naują, jau trečią elektrinį pikapą

Didžiausias JAV automobilių gamintojas „General Motors“ (GM) pirmadienį patvirtino, kad artimiausiais metais pasiūlys mažiausiai tris didelius elektrinius pikapus, nes susidomėjimas jais ir toliau auga.

Kaip pranešė automobilių gamintojas, naujo elektrinio pikapo „GMC Hummer EV“ gamyba turėtų prasidėti ketvirtąjį šių metų ketvirtį. Naujasis pikapas bus gaminamas bendrovės „Factory ZERO“ surinkimo gamyklose Detroite ir Hamtramke, elektromobilis vienu įkrovimu galės nuvažiuoti 563 kilometrus (km), o jo pradinė kaina sieks 80 000 JAV dolerių.

Ši žinia paskelbta praėjus trims mėnesiams po to, kai GM paskelbė gaminantis elektrinį pikapą „Chevrolet Silverado“, kuris taip pat bus surenkamas „Factory ZERO“ gamykloje. „Chevrolet Silverado EV“ pikapas gaminamas ant automobilių gamintojo „Ultium“ baterijų platformos, o jo vienu įkrovimu pasiekiamas nuotolis bus didesnis nei 644 km. Teigiama, kad planuojama pasiūlyti įvairių šio elektrinio pikapo versijų mažmeninei ir komercinei rinkoms.

Elektriniai pikapai yra dalis GM plano iki 2025 metų į rinką išleisti 30 naujų elektromobilių ir investuoti 27 mlrd. JAV dolerių į elektrines ir autonomines transporto priemones. Iki to laiko bendrovė ketina parduoti mažiausiai 1 mln. elektromobilių per metus ir iki 2035 metų tapti visiškai elektrinių automobilių gamintoju.

Tikimasi, kad GM bus tarp pirmųjų automobilių gamintojų, pasiūliusių elektrinį pikapą šiais metais. Tarp kitų gamintojų yra elektromobilių startuoliai, kaip „Rivian“ ir „Lordstown Motors“, naujienų rinkai pateiksiančių dar šiemet ar galbūt kitais metais, taip pat „Tesla“ ir „Ford Motor“, iš kurių pristatymų laukiama iki 2022 metų vidurio. „Stellantis“, buvęs „Fiat Chrysler“, neseniai patvirtino, kad iki 2024 metų pasiūlys elektrinį pikapą „Ram“.

Nepaisant to, kad elektrinių pikapų tikimasi ateinančiais metais, tai vis dar išlieka visiškai „neįrodyta rinka“. Nė vienas didelis automobilių gamintojas tokios transporto priemonės dar nepardavė.

Nepraėjus nė metams po debiuto, „Tesla“ pernai rugsėjį pranešė, kad gavo gerokai daugiau nei 500 000 užsakymų „Cybertruck“. Šį mėnesį „Ford“ teigė, kad nuo transporto priemonės debiuto gegužės viduryje gavo daugiau nei 100 000 rezervacijų elektriniam pikapui F-150. Užsakymui pateikti užtenka 100 JAV dolerių įmokos ir ji yra visiškai grąžinama elektromobilio atsisakius, todėl ne visi užsakymai gali tiesiogiai virsti pardavimais.

Šaltinis: cnbc.com, elv.lt

Nuotr. : GM