Gyventojai jau gali teikti prašymus kompensacinei išmokai už įsigytą elektromobilį

Gyventojai jau gali teikti prašymus kompensacinei išmokai už įsigytą elektromobilį

Gyventojai jau gali teikti prašymus kompensacinei išmokai už įsigytą elektromobilį

Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų kompensacinėms išmokoms už įsigytą elektromobilį. Taip siekiama paskatinti gyventojus rinktis mažiau taršias judumo priemones. Prašymus šiai paramai galima teikti nuo gegužės 17 d. iki gruodžio 31 d.

Jie teikiami tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą APVIS

Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2500 eurų, už įsigytą naują elektromobilį 5000 eurų. Papildoma 1000 eurų kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę.

Kompensacinės išmokos bus skiriamos pagal Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimo tvarkos aprašą

Naujai įsigytas elektromobilis turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Elektromobilis – tai M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio. Pareiškėjas įsigijęs elektromobilį jį turi įregistruoti savo vardu, o įsigijęs lizingu – tapti elektromobilio valdytoju.

Jo registracijos liudijime privalo būti nurodyta pirmoji registracijos data arba modelio metai, pirmosios registracijos Lietuvoje data.

Nauju laikomas elektromobilis, nuo kurio pirmosios registracijos datos iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai, registruotas valdytojo vardu ne anksčiau kaip 2021 m. vasario 2 d.

Naudotas elektromobilis – kurio pirmosios registracijos data 2016 m. balandžio 2 d. arba vėlesnė, arba modelio metai 2016 m. ar vėlesni, o pirmą kartą registruotas Lietuvoje ne anksčiau kaip 2021 m. vasario 2 d.

Asmuo, norintis gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją, turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke įrašytu savininku, valdytoju arba įregistruotu valdytoju buvo ne trumpiau kaip metus iki 2021 m. vasario 2 d. Sunaikintos transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti iki 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.

Be to, transporto priemonė turi būti sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles ir išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro. Įmonių sąrašą galite rasti čia

Išsamesnės informacijos ieškokite APVA tinklapyje

Vyriausybės patvirtintoje Klimato kaitos programos sąmatoje tvarioms subsidijoms numatytame 161,6 mln. eurų biudžete 57 mln. eurų skirta mažiau taršiam transportui įsigyti.

2020 m. galimybe gauti subsidiją už įsigytą elektromobilį pasinaudojo daugiau kaip 650 gyventojų: jie įsigijo 161 naują ir 489 naudotus elektromobilius. Apie 20 proc. pareiškėjų sunaikino seną taršų automobilį ir gavo papildomą 1000 Eur kompensacinę išmoką.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija