„Honda“ iki 2030 metų planuoja išleisti 30 elektromobilių modelių

„Honda“ iki 2030 metų planuoja išleisti 30 elektromobilių modelių

„Honda“ iki 2030 metų planuoja išleisti 30 elektromobilių modelių

Japonijos automobilių gamintoja „Honda“ pranešė, kad iki 2030 metų planuoja išleisti 30 elektromobilių modelių, kurių metinė gamybos apimtis viršys 2 mln. vienetų. Per ateinantį dešimtmetį investicijos į elektrifikaciją sieks beveik 40 mlrd. JAV dolerių.

Iki 2024 metų „Honda” planuoja Japonijoje pristatyti itin pigų mini elektromobilio modelį, skirtą komerciniam naudojimui. Jo kaina siektų 8 tūkst. JAV dolerių. Vėliau „Honda” pradėtų tiekti rinkai ir asmeniniam naudojimui skirtus mini elektromobilius ir visureigius.

Iki 2024-ųjų Šiaurės Amerikoje Japonijos gamintojas  taip pat planuoja pristatyti du vidutinio ir didelio dydžio elektromobilių modelius „Honda Prologue“ ir „Acura”, kurie šiuo metu kuriami kartu su „General Motors” (GM) ir kurių kainos bus konkurencingos su automobiliais, varomais vidaus degalų varikliais.

Praėjusią savaitę „Honda” paskelbė apie partnerystę su GM, pagal kurią iki 2027 metų Šiaurės Amerikoje bus bendrai kuriami elektromobiliai, naudojant GM „Ultium” platformą. Elektromobilių kaina, kaip skelbiama, sieks apie 30 000 JAV dolerių.

Japonijos automobilių gamintojas taip pat teigia, kad Šiaurės Amerikoje pastatys specialią elektromobilių gamybos liniją.

„Honda” taip pat siekia iki dešimtmečio vidurio pristatyti du elektrinius sportinius modelius – specializuotą ir flagmaną, tačiau neaišku, ar šie automobiliai bus tokie pat įperkami, kaip ir kiti, kuriuos „Honda” tikisi pristatyti artimiausiu metu.

Šaltinis: „Honda”, techcrunch.com ir elv.lt