„Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stotelių įrengs prie „Maximos“ parduotuvių

„Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stotelių įrengs prie „Maximos“ parduotuvių

„Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stotelių įrengs prie „Maximos“ parduotuvių

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ dėl „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo. Planuojama, kad pirmosios keturiolika 150 kW galios įkrovimo stotelių šalia didžiųjų šio tinklo parduotuvių pradės veikti jau 2022 m. rudenį.

Taip pat numatyta „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stoteles ateityje diegti greta naujai statomų ar plečiamų „Maxima“ parduotuvių.

„Lietuvoje nuolat augant elektromobilių skaičiui, kartu didėja ir įkrovimo stotelių poreikis. Nemaža dalis visuomenės jau žino, kad elektromobiliai yra draugiški aplinkai, o juos vairuoti yra malonu. Savo ruožtu stengiamės, kad „Ignitis ON“ būtų patikimiausias ir tankiausias elektromobilių įkrovimo tinklas šalyje. Neabejojame, kad partnerystė su „Maxima“ prisidės prie dar didesnio kelionių elektromobiliais komforto ir e. mobilumo ekosistemos plėtros“, – teigia Haroldas Nausėda, „Ignitis“ valdybos narys, Verslo klientų ir plėtros tarnybos vadovas.

„Puoselėjame atsakingą požiūrį į gamtos išteklių naudojimą, todėl siekiame prisidėti prie aplinkai draugiško transporto plėtros šalyje, tvaresnės aplinkos kūrimo, o kartu – pasiūlyti daugiau vertės mūsų klientams. Elektromobilių įkrovimo stotelės prie  „Maxima“ parduotuvių automobilių stovėjimo aikštelėse suteiks mūsų klientams patogumo ir leis sutaupyti laiko. Per pusvalandį, kurį žmonės įprastai praleidžia parduotuvėje, itin greito įkrovimo stotelės gali įkrauti net iki 80 proc. elektromobilio akumuliatoriaus, o tiek energijos užteks net ir susiruošus į ilgesnę kelionę“, – pabrėžia Jolanta Bivainytė, prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė.

Šalia „Maxima“ parduotuvių įrengtose didelės galios „Ignitis ON“ stotelėse bus numatytos CCS, CHADEMO ir TYPE2 įkrovimo jungtys, tinkamos visiems Europos šalių rinkoms pagamintiems elektromobilių modeliams įkrauti. Stotelės bus įrengtos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei mažesniuose miestuose.

Nuo 2019 m. spalio veikiantis „Ignitis ON“ yra vienas didžiausių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklų Lietuvoje, šiuo metu turintis 223 įkrovimo taškų 85 stotelėse. Praėjusių metų vasarą „Ignitis ON“ Vilniuje taip pat pristatė greičiausią elektromobilių įkrovimo stotelę Baltijos šalyse, kurioje 100 km nuvažiuoti reikalingą energijos kiekį galima įkrauti vos per 3 minutes.

Visas arčiausiai esančias „Ignitis ON“ tinklo stoteles vartotojai gali surasti naudodamiesi specialia mobiliąja programėle, kurioje patogiai pateikiama informacija apie maršrutus iki įkrovimo stotelių, jų užimtumas, taikomi įkainiai bei naudojimosi įkrovimo jungtimis sąlygos.

Šaltinis: „Ignitis grupės“ nuotrauka ir pranešimas spaudai