Įkrovimo įranga informacija

Ką reikėtų žinoti apie elektromobilių įkrovimo įrangą?

Įkrovimo įranga – tai bene svarbiausias akcentas, kai kalbama apie elektrinio transporto plėtrą, jų tinklo integraciją ir kasdienį elektrinio transporto naudojimą. Įprasta įkrovimo stotelės komplektacija: įkrovimo laidas, įkrovimo stendas (stovas), prisijungimo lizdas, maitinimo lizdas, transporto priemonės jungtis ir apsaugos sistema. Įkrovimo stotelės konfigūracija gali būti įvairi, priklausomai nuo šalies, srovės dažnio, elektros tinklo ir standartų. Bet kuriuo atveju, elektrinės transporto priemonės įkrovimo ir naudojimosi ja laikas tiesiogiai priklauso nuo įkrovimo stotelės charakteristikos – įkrovimo stotelė turi garantuoti tinkamą baterijos įkrovimą.

Įkrovimo galios lygis – tai pagrindinis parametras, turintis įtaką įkrovimo laikui, išlaidoms, įrangai ir įkrovimo stotelių tinklui. Įkrovimo stotelės yra skirstomos į tris lygius pagal nominalią galią ir įkrovimo laiką:

  • normalios galios arba lėto krovimo, iki 3,7kW, skirtos privačiam naudojimuisi;
  • vidutinės galios arba greito krovimo, nuo 3,7kW iki 22kW, privačiam bei viešam naudojimuisi;
  • aukštos galios arba itin greito krovimo, 22kW ir daugiau, skirtos viešam naudojimuisi.

Atsižvelgiant į elektrinės transporto priemonės galios tipą, įtampos lygį ir kitus paramentrus, įkrovimo įranga yra suskirstyta į keturis režimus:

Režimas 1 (Mode1) – lėtas krovimas iš namų tipo kištukinio lizdo kintama srove (AC)

Režimas 2 (Mode 2) – lėtas krovimas iš namų tipo kištukinio lizdo su kabelio apsaugos įtaisu kintama srove (AC)

Režimas 3 (Mode 3) – lėtas arba greitas krovimas kintama srove (AC), naudojant specialią elektriniam transportui įkrauti skirtą rozetę su valdymo ir apsaugos funkcijomis

Režimas 4 (Mode 4) – greitas krovimas nuolatine srove (DC), naudojant išorinį įkroviklį

Elektromobilių įkrovimo įrangos paslaugas teikiančias įmones galite rasti čia.