Kaip elektriniai dviračiai ir paspirtukai gali padėti užkirsti kelią koronaviruso plitimui

Kaip elektriniai dviračiai ir paspirtukai gali padėti užkirsti kelią koronaviruso plitimui

Kaip elektriniai dviračiai ir paspirtukai gali padėti užkirsti kelią koronaviruso plitimui

Elektriniai dviračiai, elektriniai paspirtukai ir kitos asmeninės elektrinės transporto priemonės jau seniai pripažintos dėl jų ekonominės ir aplinkosauginės naudos. Bet dabar matome, kaip šios transporto priemonės yra veiksmingai naudojamos kaip dar viena galimybė apsaugoti keliaujančius nuo užsikrėtimo plintančiu koronavirusu, rašo naujienų portalas „Electrek“.

Vienas didžiausių veiksnių, lemiančių greitą koronaviruso plitimą visame pasaulyje, yra viruso galimybė plisti ten, kur žmonės yra arti vieni kitų, sanbūrių vietose, kuriose gali būti užsikrėtusių žmonių, kuriems dar nepasirodė simptomai.

Taigi vengti viešųjų erdvių, tokių kaip perkrauti miesto autobusai, tapo įprasta rekomendacija. Tiesa, įsigalėjus karantinui, keliavimo viešuoju transportu taisyklės Lietuvoje sugriežtėjo, atstumus tarp keleivių stengiamasi kaip įmanoma mažinti.

Kai daugybė žmonių jau keletą metų džiaugiasi elektrinio mikromobilumo – keliavimo e-dviračiais, paspirtukais ir pan. – privalumais, kai kurie keleiviai atranda šią patogią alternatyvą tik dabar, vengdami koronaviruso.

Juntinėse Amerikos Valstijose e-dviračių ir e-motorolerių dalijimosi programose dabar pastebimas padidėjęs aktyvumas.

„The New York Times“ pranešė, kad kelionių dviračiais Niujorke kai kuriose vietose šoktelėjo 50 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, o kitoje dviračių dalijimosi programoje, į kurią įtraukta tūkstančiai elektrinių dviračių – 67 proc. Čikagoje pastebimas dar dramatiškesnis dviračių transporto šoktelėjimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Kai kurios bendro naudojimo įmonės ėmė siūlyti nuolaidas ar nemokamus pasivažinėjimus, kad padėtų sumažinti viešąjame transporte susidarančias keleivių spūstis. Pavyzdžiui, Čekijos dviračių dalijimosi kompanija „Rekola“ siūlo nemokamas dviračių keliones iki 30 minučių ateinančioms dviem savaitėms.

Lietuvoje elektrinių dviračių bei paspirtukų sezonas jau tuoj prasidės, paspartinti sezono pradžią dėl viruso grėsmės ragina ir valdžios institucijos.