Klimato kaitos programa numato 58 mln. eurų subsidijų mažataršiam transportui

Klimato kaitos programa numato 58 mln. eurų subsidijų mažataršiam transportui

Klimato kaitos programa numato 58 mln. eurų subsidijų mažataršiam transportui

58 mln. eurų mažataršiam transportui, tarp jų – ir paspirtukams įsigyti. Tai numato antradienį Vyriausybei pateiktas Klimato kaitos programos sąmatos projektas. Šiais metais klimato kaitos suvaldymo  priemonėms iš viso siūloma skirti 161,6 mln. eurų.

Kaip ir pernai, gyventojai skatinami rinktis mažiau taršų būdą keliauti. 4 mln. eurų numatyti mažataršėms transporto priemonėms įsigyti (pernai tokia parama pasinaudojo 2762 žmonės, išmokėta 2,5 mln. eurų) ir 5 mln. eurų – įsigijusiems naują ar iki 5 m. naudotą elektromobilį (pernai 652 žmonėms išmokėta 1,5 mln. eurų kompensacijų).

Tęsiama ir gyventojų pamėgta priemonė norintiems taršų automobilį pakeisti į viešojo transporto paslaugas arba alternatyvius judumo būdus (paspirtukus, dviračius ir pan.), numatyta galimybė gyventojams naudotis ir dalijimosi paslaugomis. Tokiai priemonei šiemet numatyta skirti 6 mln. eurų – jos, kaip ir kitų priemonių sąlygos, bus nustatytos tvarkos apraše.

Juridiniams asmenims subsidijuojant mažiau taršų transportą numatoma paskirstyti 43 mln. eurų: iš jų 28 mln. eurų – mažiau taršiam viešajam transportui, 5 mln. eurų – elektromobilius pirksiančioms įmonėms arba organizacijoms, dar 10 mln. eurų – alternatyviai infrastruktūrai diegti ir aplinkai palankiam sunkiasvoriam transportui įsigyti.

Klimato kaitos programos parama skiriama priemonėms, mažinančioms į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Priemonės bus įgyvendinamos skelbiant kvietimus, kai Klimato kaitos programos 2021 m. sąmatos projektą patvirtins Vyriausybė. Balandį su institucijomis ir visuomene bus derinamas lėšų naudojimo tvarkos aprašas. Paraiškas priims ir vertins, subsidijas išmokės Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Šaltinis: Aplinkos ministerija, elv.lt