Latvija pradės mokėti subsidijas elektromobilius perkantiems gyventojams

Latvija pradės mokėti subsidijas elektromobilius perkantiems gyventojams

Latvija pradės mokėti subsidijas elektromobilius perkantiems gyventojams

Latvijos Vyriausybė nuo kitų metų pradeda mokėti subsidijas gyventojams, perkantiems gamtai draugiškesnes transporto priemones. Tam, kad ekologiškesnių transporto priemonių įsigijimas būtų prieinamas kuo didesniam žmonių ratui, į paramos programą įtraukti ne tik elektromobiliai, bet ir iš išorės įkraunami hibridiniai automobiliai.

Vyriausybė siekia, kad ekologiškas transporto priemones galėtų įsigyti nuolat automobilius darbo ar asmeniniais tikslais naudojantys asmenys.

Pagal paramos programą bendras finansavimas siekia 10 mln. eurų. Naujiems elektromobiliams įsigyti numatyta 4 500 eurų parama, naudotiems elektromobiliams ir naujiems išoriškai įkraunamiems hibridiniams automobiliams – po 2 250 eurų. Be to, galima gauti papildomą 1 000 eurų paramą už taršios transporto priemonės perdavimą atliekų tvarkytojui, taip pat tikėtis papildomų 1 000 eurų už naują automobilį iš pardavėjo arba 500 eurų, jei automobilis naudotas, rašo Latvijos uzladets.lv.

Subsidijos bus skiriamos nuo tada, kai Latvijos vyriausybė patvirtins pardavėjus – greičiausiai nuo kitų metų vasario ir kovo pabaigos. Beje, parama teikiama ir veiklos lizingui, o kainos lubos padidintos iki 60 000 eurų be PVM. Teigiama, kad su visomis siūlomomis naudomis maksimali parama naujam elektromobiliui gali siekti  6 500 eurų. Taigi, elektromobilis „Dartz Freze Nikrob“ gali kainuoti tik 3 500 eurų, jei jo kaina rinkoje nepasikeitė, o „Dacia Spring Electric“ – 11 000 eurų, skaičiuoja Latvijos naujienų portalas.

Deja, bet Latvijoje registruotų naudotų elektromobilių su subsidija parduoti nebus galima – automobilis Latvijoje neturi būti registruotas ilgiau nei 6 mėnesius.

Parama įmonėms, norinčioms įsigyti aplinkai draugiškesnes transporto priemones, Latvijoje kol kas ir toliau bus neteikiama.

Transporto sektorius išmeta beveik trečdalį viso Latvijos šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, o kelių transportas yra didžiausias taršos emisijų šaltinis.

Šaltinis: uzladets.lv, elv.lt