Lietuvoje – itališkų elektrinių motorolerių gamintojas „Askoll”

Lietuvoje – itališkų elektrinių motorolerių gamintojas „Askoll”

Lietuvos, kaip ir viso pasaulio transporto rinka, vis greičiau juda link elektra varomų transporto priemonių, tačiau elektromobiliai – ne vienintelis patogaus ir švaraus transporto variantas. Lietuvoje naujai pristatytas elektrinių motorolerių gamintojas „Askoll” siūlo tvarią alternatyvą ne tik vairuotojams, bet ir verslui.

„Regitros” duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo įregistruota 614 elektrinių motorolerių ir 46 elektriniai motociklai. Šiai dienai Lietuvos gatvėmis važinėja 1 205 elektriniai motoroleriai ir 88 elektriniai motociklai. Bendras pokytis, palyginus su praeitais metais, yra daugiau nei 200 procentų.

„Džiugu, jog visos šalys juda link švarių transporto priemonių, tačiau masiškai įgyvendinti žaliuosius planus sudėtinga, o kasdieniam vartotojui ir brangu – elektromobilis kainuoja daug, o ir namuose jį pasikrauti galės tikrai ne kiekvienas. Pristatydami elektrinius motorolerius Lietuvoje žinome, kad čia jų jau laukia ir didžiųjų miestų gyventojai, ir verslas”, – sako tvarių elektrinių motorolerių atstovas Lietuvoje Robertas Skamarakas.

Pasak itališkų elektrinių motorolerių atstovo, Lietuvoje šios transporto priemonės yra viena geriausių alternatyvų miesto gyventojams, kurie važinėja nedideliu atstumu. Vienu įkrovimu itališki „Askoll” elektriniai motoroleriai įveikia iki 98 kilometrų atstumą, kas yra daugiau nei pakankama dienos reikalams mieste tvarkyti.

„Su motoroleriu išvengiama kamščių ir nėra rūpesčių dėl parkavimo. „Askoll” elektriniai motoroleriai yra pakraunami nuo įprasto elektros lizdo. Motorolerių baterijos yra išimamos, tad jas galima patogiai parsinešti pakrauti namo, krauti darbe ar kavinėje. Kamščiai, stovėjimo vietų trūkumas bei brangūs degalai yra pagrindinės praktiškos problemos, kurias eliminavus turint elektrinį motorolerį vairuotojo kasdienybė pagerėja kelis kartus,” – tikina R. Skamarakas.

Pasak jo, taip pat tai vienas taupiausių būdų vykdyti veiklą verslams, kurie teikia prekių išvežiojimo paslaugą – tai ir maisto išvežiotojai, ir siuntų kurjeriai. Elektrinio motorolerio sąnaudos 100 kilometrų yra 0,5 eur, kai tuo tarpu elektrinio automobilio apie 4 eur. Palyginimui: su vidaus degimo variklį turinčiu motoroleriu (6 Eur/100km) ar paprastu automobiliu (16 Eur/100km), judėti mieste su elektriniu motoroleriu yra nuo 8 iki 32 kartų pigiau.

Elektriniai motoroleriai sulaukė didelio dėmesio visoje Europoje kaip itin patogi, pigi ir aplinkai draugiška alternatyva prekių pristatymo versle. „Askoll” elektriniais motoroleriais Europoje maistą išvežioja tokie prekės ženklai kaip „Vapiano”, „Domino pizza”, „Burger King”, „Pizza Hut”, o siuntas jais gabena nacionalinis Kroatijos paštas. Tvari ir tyli priemonė gerų atsiliepimų sulaukė ir iš transporto dalinimosi platformų vartotojų. Elektrinius motorolerius noriai renkasi „Cooltra Group”, didžiausio motorolerių dalinimosi operatoriaus Europoje naudotojai, taip pat „MiMoto”, „BIT Mobility” ir kiti.

„Pirmi Lietuvoje susidomėjimą išreiškė „Bolt Food” maisto išvežiotojai, kuriems elektriniai motoroleriai yra siūlomi su pilna kurjeriui reikalinga ekipuote (šalmu, daiktadėže, telefono laikikliu, laisvų rankų įranga, priekiniu stiklu ir laikikliu, reikalingu maisto šaltkrepšiui). Tai ne tik aplinkai ir aplinkiniams draugiška, bet ir mažai energijos sunaudojanti transporto priemonė. „Askoll” elektriniai motoroleriai atitinka visus „Bolt” keliamus kriterijus”, – apie tvaraus transporto naudą verslui kalbėjo R. Skamarakas.

Elektriniai motoroleriai yra palankūs ir miestų darnaus judėjimo vystymo planams, kurių pagrindiniai tikslai – triukšmo, taršos mažinimas bei daugiau vietos pėstiesiems ir dviračiams. Šis procesas jau prasidėjo sostinės gatvėse, kurių dalis apsodinama medžiais. Elektriniai motoroleriai yra tylūs, neteršia oro, o ir judėti vis siaurėjančiomis miestų gatvėmis su jais yra itin patogu.

Šaltinis: elektrinių motorolerių „Askoll” atstovas Lietuvoje Robertas Skamarakas