Lietuvoje jau galima užsakyti serijinės gamybos „Volkswagen ID.3“ elektromobilį

Lietuvoje jau galima užsakyti serijinės gamybos „Volkswagen ID.3“ elektromobilį

Lietuvoje jau galima užsakyti serijinės gamybos „Volkswagen ID.3“ elektromobilį

Nuo spalio 1-osios Lietuvoje priimami užsakymai Vokietijos automobilių gamintojo „Volkswagen“ serijinės gamybos elektromobiliui „Volkswagen ID.3“ įsigyti, o elektrinio visureigio „Volkswagen ID.4“ išankstiniai užsakymai prasidės gruodžio mėnesį.

Tai buvo paskelbta ketvirtadienį vykusiame riboto leidimo elektromobilių „Volkswagen ID.3 1st“ pristatyme.

Užsisakiusieji serijinės gamybos elektromobilį „Volkswagen ID.3“ jį gaus pirmąjį 2021 metų ketvirtį.

Automobilių „Volkswagen ID.3“ asortimentą sudaro trijų skirtingų akumuliatorių variantai ir septyni modeliai: „Life“, „Style“, „Business“, „Family“, „Tech“, „Max“ ir „Tour“. Pigiausia versija kainuos 32,9 tūkst. eurų, tačiau elektromobilius Lietuvoje perkantys, tikėtina, ir toliau galės pasinaudoti 4 tūkst. eurų valstybės subsidija.

„Volkswagen“ prekės ženklo vadovo Baltijos šalims Justo Nekrošiaus teigimu, prioritetas teikiamas 40 500 eurų kainuojančiam, ID.3 1st“ atitinkančiam modeliui su vidutinės talpos baterija, leisiančia įveikti iki 420 km vienu įkrovimu. Siekiant patenkinti poreikį, šie automobiliai bus klientams pristatyti kitų metų pirmąjį ketvirtį, o bazinė ir iki 550 km įveikianti versija atvyks kitų metų antroje pusėje.

„Net ir bazinį ID.3 pritaikėme mūsų klimatui ir klientų poreikiams. Priešingai nei kitose rinkose, Lietuvoje visi šie standartiškai elektromobiliai siūlomi su penkerių metų garantija, įkrovimo laidu ir šilumos siurbliu, todėl ši versija Lietuvoje kainuos 32 990 eurų“, – pradinę naujausio „Volkswagen“ elektromobilio kainą atskleidė J. Nekrošius.

Riboto leidimo „Volkswagen ID.3 1st“  elektromobilis Lietuvos pirkėjus pasiekė antroje rugsėjo pusėje. Automobilių atstovybių teigimu, vien Vilniuje jau nupirkta bent 7 „Volkswagen ID.3 1st“ elektromobiliai. Teigiama, kad pardavėjai turi dar keletą laisvų elektromobilių, nes buvo atšaukta išansktinė rezervacija.

Kaip jau skelbta, Europoje buvo pagaminta tik 30 tūkst. „ID.3 1st“, iš jų Baltijos šalims skirtus 50 elektromobilių buvo galima užsisakyti iš anksto.

Vokietijos automobilių gamintojas „Volkswagen“ numato iki 2024 metų į elektromobilių gamybą investuoti 33 mlrd. eurų, o iki 2025 m. pagaminti 1,5 mln. elektromobilių. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas specialiai elektromobilių gamybai skirtai MEB platformai. Ant šios platformos („Volkswagen ID.3 1st“ yra pirmasis automobilis, pagamintas naudojant MEB platformą) gaminamų elektromobilių baterijos vienu įkrovimu leis nuvažiuoti iki 600 km.

Iki 2029-ųjų „Volkswagen“ planuoja pristatyti rinkai 75 visiškai elektrinius automobilių modelius (daugiausia jų bus ID šeimos modeliai) ir per šį laikotarpį jų parduoti net 26 mln. vienetų.

„Volkswagen“ skaičiuoja, kad 2020  metų sausio-rugsėjo mėn., palyginti su analogišku laikotarpiu pernai, elektromobilių pardavimas Baltijos šalyse išaugo 216 proc., o vien Lietuvoje – 168 proc. Namų rinkoje pardavimui didelės įtakos turėjo trumpalaikės elektromobilių nuomos platformos „Spark“ plėtra. Platforma šiuo metu Lietuvoje turi registravusi 260 elektromobilių. Kitąmet elektromobilių pardavimai turėtų sudaryti 10 proc. viso „Volkswagen“ portfelio Baltijos šalyse.

„Volkswagen“ teigimu, dabar jam priklauso 47 proc. visos naujų elektromobilių pardavimo rinkos mūsų šalyje, o Baltijos šalyse – apie 30 procentų. Ambicija – būti pirmuoju prekės ženklu Lietuvoje.

Renginyje taip pat skelbta,  kad pernai Europoje buvo galima įsigyti apie 40 modelių elektromobilių, šiemet jų skaičius išaugo iki 72 modelių.

Informaciją parengė elv.lt