„Mercedes-Benz“ su „Geely“ gamins elektrinius „Smart“ automobilius

„Mercedes-Benz“ su „Geely“ gamins elektrinius „Smart“ automobilius

„Mercedes-Benz“ su „Geely“ gamins elektrinius „Smart“ automobilius

„Mercedes-Benz“ ir Kinijos partneris „Zhejiang Geely Holding Group“ oficialiai įsteigė bendrą įmonę, kuri Kinijoje gamins elektrinius „Smart” automobilius, laimėjusi reikiamus norminius patvirtinimus, – skelbia „Bloomberg”.

Vokietijos prabangių automobilių gamintojo ir milijardieriaus Li Shufu‘s Geely įsteigtas subjektas gavo visus leidimus, reikalingus verslui pradėti, trečiadienį sakoma bendrovės pranešime. Rytinės Kinijos mieste Ningbo įsikūrusi įmonė turi 5,4 milijardo juanių (778 milijonų dolerių) įstatinį kapitalą, o jai vadovaus generalinis direktorius Tong Xiangbei.

Kovo mėnesį bendrovės paskelbė apie ketinimą „Daimler“ mažų automobilių padalinį „Smart“ paversti universaliu prekės ženklu, gaminančiu transporto priemones Kinijoje.

„Geely” tikrai žengė didelius žingsnius elektrinių automobilių pasaulyje, o jos strategija pradėjo aiškėti: jie perka pasaulinius prekės ženklus iš kitų šalių ir užtikrina produkcijos vykdymą Kinijoje. Tai jie padarė su „Volvo“ ir „Polestar“. Dabar jie tai daro su „Mercedes-Benz“ automobiliu „Smart”, ir nenustebtume, jei jie tai darys ir su „Lotus“.

Šis paskutinis sandoris greičiausiai įvyko dėl to, kad „Geely” prieš daugiau nei metus taip pat nusipirko maždaug 10% „Daimler“, pagrindinės „Mercedes-Benz“ bendrovės, akcijų taip sustiprindama bendradarbiavimą.

Pasak „Electrek”, „ne visi apsidžiaugs, kad jie perkelia visą gamybą į Kiniją, tačiau, jei tai reiškia, kad jie spaudžia didžiuosius autogamintojus pereiti prie elektromobilių (BEV) gamybos, mes už tai”.

Šaltinis: Bloomberg, Electrek