Neringoje pavėžėjai poilsiautojus veš tvariau – „Seres“ elektromobiliais

Neringoje pavėžėjai poilsiautojus veš tvariau – „Seres“ elektromobiliais

Šią vasarą Neringoje viešintys kultūros bei renginių išsiilgę poilsiautojai keliauti po vieną gražiausių šalies kampelių galės be sąžinės graužaties. Įmonė „Busnex”, „Seres“ atstovė Baltijos šalyse bei Lenkijoje, visam šiltajam sezonui išnuomojo net 10 gamtą tausojančių elektromobilių, kuriuos atostogaujantys Kuršių Nerijoje galės išsikviesti naudodamiesi tarptautine pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“, teigiama pranešime spaudai.

Anot „Busnex“ vadovo Simono Ramanausko, sprendimas pavėžėjimo paslaugoms rinktis elektra varomas transporto priemones yra sveikintinas. „Išskirtinio kraštovaizdžio Neringos miestas yra ne tik Lietuvos mastu svarbus draustinis, bet ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vieta. Ekologiškų transporto priemonių naudojimas yra būtinas žingsnis, siekiant išsaugoti neįtikimai unikalų objektą“, – teigė jis.

„Džiaugiuosi matydamas vis daugiau verslų, kurie investuoja, siekdami išlaikyti Lietuvą ir ypač Kuršių Neriją kuo žalesnę“, – sakė Neringos meras Darius Jasaitis. „Mes nuolat siekiame užtikrinti, kad oras čia būtų pats švariausias, geriausiai matytųsi žvaigždės. Todėl tokiose teritorijoje būtina mažinti benzinu bei dyzelinu varomų automobilių srautus. Smagu matyti, jog lyginant 2019 ir 2020 metus, į Neringą atvykstančių elektromobilių kiekis išaugo dvigubai. Tikimės, jog šis procentas kasmet tik augs. Manome, kad vasarą Neringą aplankys maždaug milijonas poilsiautojų, tad džiaugiamės jog jie galės mieste judėti ekologiškai.“

„Manome, jog dėl pasaulyje susidariusios situacijos poilsiautojai keliones užsienyje keis į atostogas Lietuvoje, todėl pajūrio regionas, ir ypač Neringa, Lietuvos Kultūros Sostinė 2021, sulauks ženkliai daugiau svečių. Džiaugiamės, jog poilsiautojai su „Seres“ galės keliauti ne tik patogiai, bet ir saugodami unikalią regiono gamtą“,– komentavo Simonas Ramanauskas.

JAV Silicio slėnyje sukurti ir Kinijoje gaminami „Seres“ elektromobiliai buvo kuriami išskirtinį dėmesį skiriant saugumui bei ekologiškumui. Elektromobiliuose naudojamos kobalto neturinčios ličio geležies fosfato (LiFePO4) baterijos – vienos iš saugiausių ličio baterijų rūšių, užtikrinančios stabilumą bei ilgaamžiškumą.

Remiantis Lietuvoje atliktais bandomaisiais važiavimais, važiuojant komfortišku režimu, vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas yra 329 km. Automobilis palaiko greitąjį įkrovimą, kurio metu per 30 minučių baterija įkraunama nuo 20 proc. iki 80 proc. Įprasto krovimo greitis – 8 val. (6,6kw).