Pasaulinę elektromobilių dieną minės siekdami rekordo ir mėgindami elektrinius motociklus

Pasaulinę elektromobilių dieną minės siekdami rekordo ir mėgindami elektrinius motociklus

Pasaulinę elektromobilių dieną minės siekdami rekordo ir mėgindami elektrinius motociklus

Lietuvos keliuose atsirandant vis daugiau elektromobilių, įmonė „Įkrautas“ sugalvojo prisidėti prie pasaulinės elektromobilių dienos paminėjimo siekdama užfiksuoti Lietuvos rekordą – surinkti daugiausiai elektromobilių vienoje vietoje. Pasaulinė elektromobilių diena yra paskelbta rugsėjo 9-oji ir jos tikslas visame pasaulyje yra įvairiomis iniciatyvomis didinti elektromobilių populiarumą bei skatinti ekologiškesnio transporto pasirinkimą, teigiama pranešime spaudai.

Renginio organizatoriai tikisi, kad viso turėtų susirinkti apie šimtas elektromobilių. Prieš oficialų rekordo užfiksavimą renginyje su elektromobiliais susijusiomis temomis pasisakys prekinių ženklų „Peugeot“ bei „Citroen“ atstovai. Įmonės „Įkrautas“ atstovai kalbės apie įkrovimo stotelių infrastruktūrą Lietuvoje bei ateities perspektyvas.

Artimiausią elektromobilių dienai šeštadienį, rugsėjo 11 dieną, organizatoriai kviečia visus, vairuojančius elektromobilius, susirinkti prie „Litexpo“ parodų rūmų Vilniuje. Visus, norinčius sudalyvauti, organizatoriai skatina nedelsti ir jau registruotis internetu ir taip pat primena, kad rekordo fiksavime dalyvauti gali tik vairuojantys pilnai elektrinius automobilius, bet į renginį yra kviečiami visi norintys.

Gineso rekordas – net 507 elektromobiliai

Tokie elektromobilių susirinkimai nėra naujiena pasaulyje – 2014 metais į Pasaulio Gineso rekordų knygą net du kartus buvo įrašytas daugiausiai elektromobilių, susirinkusių vienoje vietoje, rekordas. Paskutinis toks buvo fiksuotas Kupertino mieste, Kalifornijoje. Ten susirinko 507 elektriniai automobiliai ir taip buvo pagerintas ankstesnis rekordas, fiksuotas Štutgarte, Vokietijoje.

Vilniuje vyksiančio renginio organizatoriai neslepia, kad pagerinti Pasaulio Gineso rekordo daug vilčių neturi, bet pirmuoju tokiu suvažiavimu nori užfiksuoti solidų rekordą Lietuvos mastu.

„Norime didinti elektromobilių skaičių Lietuvoje, skatinti ekologišką transportą, tad tokie renginiai kaip „Charged Up‘21“ puikiai atliepia šį mūsų tikslą. Dėl šių priežasčių dedame daug pastangų, kad informaciją apie šią sritį galėtume pateikti įdomiai, aiškiai ir paprastai. Taip ir gimė idėja šių metų rugsėjį paminėti pasaulinę elektromobilių dieną ir lietuvius supažindinti ne tik su naujausiais elektromobiliais, rinkos tendencijomis, bet ir su kompensacine sistema, veikiančia Lietuvoje ar net elektriniais motociklais, kurie tampa vis populiaresni ir gali būti labai patogi transporto priemonė mieste“, – apie renginį pasakojo „Įkrautas“ įmonės vadovas Paulius Gūžys.

Bus galima išbandyti elektrinius motociklus

Renginio metu dalyviai galės pamatyti tiek naujausius, tiek tautiečių vairuojamus elektromobilius, o taip pat ir susipažinti ir išbandyti elektrinius motociklus – renginyje bus pristatyti jau didelio populiarumo susilaukę „Super SOCO“ gamintojo elektriniai motociklai.

Pastarieji vairuotojui leidžia nuvažiuoti daugiau nei 100 kilometrų viena įkrova, o akumuliatorius galima krauti tiesiog juos parsinešus į namus. Taip pat šie elektriniai motociklai turi sąsają su išmaniaisiais telefonais, taigi gali būti matoma visa jų techninė ar važiavimo informacija bei buvimo vieta išmaniojo ekrane. Dėl prieinamos kainos, mažų išlaikymo kaštų bei valstybės teikiamos paramos, siekiančios net 1000 eurų, šio tipo transporto priemonės tampa vis populiaresnės, o skirtingų modelių pasirinkimas rinkoje vis auga.

Vien rekordu neapsiribos

Nors pagrindinis dienos akcentas bus naujas Lietuvos rekordas, atvykę sudalyvauti rekordo fiksavime bei renginio žiūrovai galės stebėti tiesioginę transliaciją iš automobilių sunaikinimo punkto – į jį bus nuvežta sena ir tarši transporto priemonė bei ten sunaikinta. Organizatoriai pasakoja, kad šiuo veiksmu jie nori supažindinti žmones ir atkreipti dėmesį į Lietuvoje veikiančią kompensacinę sistemą.

„Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, gali įsigyti ir elektrinį motorolerį arba elektrinį motociklą. Kompensacijos iš Klimato kaitos programos mažataršiam automobiliui, elektriniam motoroleriui ar el. motociklui sudaro atskirą paramos už sunaikintą taršų automobilį dalį, pagal kurią kompensacinėms gyventojų išmokoms šiemet skiriama 4 mln. Eurų“, – pasakojama APVA pranešime apie kompensacijas.

Pridavus taršų automobilį gaunama 1000 eurų kompensacija mažiau taršiam automobiliui, elektrinei ar kitai ekologiškai transporto priemonei – tai gali būti automobilis, elektrinis paspirtukas ar dviratis. Taip pat pasinaudojus šia kompensacija galima įsigyti viešojo transporto metinius bilietus, išnaudoti ją automobilių dalinimosi paslaugoms ir panašiai.

„Įkrautas“ atstovai sako, kad taršaus automobilio palydėjimas taip pat turės ir simbolinę reikšmę, jog judame švaresnio rytojaus link transporto sektoriuje.

Organizatoriai kviečia visus, vairuojančius elektromobilius ir norinčius sudalyvauti rekordo fiksavime, registruotis toliau nurodytame puslapyje. Taip pat organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į rekordą registruojami bus tik pilnai elektriniai automobiliai. 

Registracijos nuoroda: https://sites.google.com/view/ikrautas/charged-up-ikrautas