Pirmųjų „Porsche Taycan“ vairuotojams – gera žinia: programinė įranga bus atnaujinta nemokamai 

Pirmųjų „Porsche Taycan“ vairuotojams – gera žinia: programinė įranga bus atnaujinta nemokamai 

Pirmųjų „Porsche Taycan“ vairuotojams – gera žinia: programinė įranga bus atnaujinta nemokamai 

Praėjusių metų rugsėjį „Porsche“ gerokai atnaujino elektromobilio „Taycan“ programinę įrangą. Dabar klientai, kurių automobiliai buvo pagaminti ir jiems pristatyti iki šio atnaujinimo pasirodymo, taip pat galės mėgautis didesnėmis minėto sportinio elektromobilio galimybėmis.

„Vos pasirodęs „Porsche Taycan“ sulaukė daug dėmesio dėl savo technologijų ir galimybių, kurios susijusios ne tik su vairavimu, bet ir komfortu, saugumu bei išmaniaisiais sprendimais. „Porsche“ niekada nesustoja tobulinti savo automobilių ir naujausias „Taycan“ programinės įrangos atnaujinimas yra vienas to pavyzdžių.

Naujausia programinė įranga pagerins „Taycan“ važiavimo ir įkrovimo savybes, taip pat bus papildytos „Porsche Communication Management“ ir „Porsche Connect“ funkcijos“, – pasakoja sportinių „Porsche“ automobilių centro Vilniuje direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Nuo važiuoklės iki navigacijos 

„Taycan“ modeliai, turintys adaptyvią orinę važiuoklę, atnaujinus programinę įrangą, gaus „Smartlift“ funkciją. Ši leis užprogramuoti „Taycan“, kad priartėjus prie konkrečios vietos, pavyzdžiui, greitį ribojančio kalnelio ar įvažiavimo į garažą, automobilio prošvaisa automatiškai padidėtų.

Kitas atnaujinimas aktualus „Taycan Turbo S“ savininkams, kuris optimizuos važiuoklės kontrolės sistemą, užtikrins efektyvesnę ratų prasisukimo kontrolę bei geresnę akceleraciją. Su šiuo atnaujinimu, naudojant „Launch Control“ sistemą, nuo 0 iki 200 km/val. „Taycan Turbo S“ įsibėgės per 9.6 sekundės – 0.2 sekundės greičiau nei prieš tai.

Atitinkamai bus praplėstos ir „Charging Planner“ funkcijos. Pavyzdžiui, bus galima nustatyti tokį „Taycan“ įkrovimo lygį, kurio pakaktų nuvykti į pasirinktą kelionės tikslą. Krovimo metu vairuotojas gaus pranešimą, kad akumuliatorius įkrautas pakankamai ir jau galima tęsti kelionę, o tai leis taupyti laiką.

Tuo metu nauja „Battery-Saving Charging“ funkcija suteiks galimybę įkrovimo galią sumažinti nuo 270 iki 200 kW, jei to pageidauja vairuotojas. Tai užtikrins mažesnę akumuliatoriaus temperatūrą įkrovimo metu ir taip garantuos efektyvesnį įkrovimo procesą.

Naujovės laukia ir navigacijos sistemoje: interneto ryšiu gaunama informacija bus rodoma tiesiogiai žemėlapyje kaip ir eismo informacija, o vairuotojas bus informuojamas apie situaciją kiekvienoje eismo juostoje.

Atnaujinus „Taycan“ programinę įrangą vairuotojai, kurie prie automobilio multimedijos prijungs savo „Apple ID“, galės naudotis „Apple Podcasts“ (įskaitant ir vaizdo transliavimą) ir „Apple Music Lyrics“ funkcijomis. Tuo metu naudojant „Apple CarPlay“, „iPhone“ aplikacijos bus pasiekiamos per „Porsche Communication Management“ sistemą bevieliu ryšiu.

Be to, įvairias papildomas funkcijas visada galima įsigyti naudojant „Functions on Demand“ paslaugą. Tai programinės įrangos papildiniai, kuriuos galima įsigyti ir įdiegti nuotoliniu būdu bet kuriuo metu po to, kai „Taycan“ yra perduodamas savo savininkui. Kartu su „Porsche Intelligent Range Manager“, naudojant „Functions on Demand“ paslaugą, galima įsigyti ir „Power Steering Plus“, „Active Lane Keep Assist“ bei „Porsche InnoDrive“ funkcijas. Klientai gali pasirinkti, ar jie pageidauja norimas funkcijas į savo „Taycan“ įdiegti visam laikui, ar užsisakyti mėnesinę prenumeratą.

Pastarąsias funkcijas galima užsisakyti nemokamam trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui. Kai užsiregistruojama „Porsche Connect Store“ ir pasirenkamos norimos funkcijos, „Porsche“ į automobilį išsiunčia duomenų paketą. Vairuotojai, sulaukę pranešimo apie gautus duomenis, gali aktyvuoti naujas funkcijas. Visa ši procedūra užtrunka vos kelias minutes.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad naujasis programinės įrangos atnaujinimas taip pat turės įtakos ir daugelio „Taycan“ valdymo blokų programinei įrangai, todėl transmisija ir varančiosios pavaros komponentai turi būti kalibruojami iš naujo. Dėl šios priežasties pilnam programinės įrangos atnaujinimui „Taycan“ vairuotojai kviečiami nemokamai apsilankyti „Porsche“ aptarnavimo centre.

Šaltinis: „Porsche“ automobilių centras Vilniuje