Prestižiniuose rinkimuose elektriniam „Scania 25 P“ – tvariausio sunkvežimio titulas

Prestižiniuose rinkimuose elektriniam „Scania 25 P“ – tvariausio sunkvežimio titulas

Italijoje vykusiuose prestižiniuose metų komercinio transporto rinkimuose „Scania 25 P“ elektrinis sunkvežimis išrinktas geriausiu 2022 m. tvariuoju sunkiasvoriu krovinių pristatymo kategorijoje. Tai jau trečiasis kartas, kai Švedijos gamintojo sunkvežimiai pelnė šį įvertinimą, rašoma pranešime spaudai.

Baterijose kaupiama elektros energija varomas „Scania 25 P“ sunkvežimis šiemet išrinktas geriausiu, komisijai įvertinus plačią svarbiausių techninių parametrų gamą. Buvo atsižvelgta į tai, kokio tipo energija naudojama, kaip veikia transmisija, saugumo sistemos. Dėmesys atkreiptas ir į komfortą bei jungiamumo funkcijas, o bendroje tvarumo kategorijoje įvertintos atskirų detalių perdirbimo galimybės ir bendrosios eksploatacijos išlaidos.

Rinkimų komisiją sudarę įtakingo Italijos žurnalo „Vado e Torno“ bei portalo „Sustainable Truck & Van“ redakcijų žurnalistai ypač palankiai įvertino „Scania“ sprendimą jau dabar suteikti įmonėms galimybę įsigyti elektrinį sunkvežimį, kurį iš karto galima praktiškai pritaikyti.

„Įmonės „Scania“ elektriniam sunkvežimiui skirtas geriausio tvariojo sunkiasvorio apdovanojimas – puikus įrodymas, kad krovinių pervežimas miestuose ir regionuose į aplinką visiškai neišmetant anglies junginių nėra teorinė galimybė ateities kartų vairuotojams, tai yra įmanoma jau dabar“, – savo komentare pažymėjo rinkimų komisijos ekspertai.

Atsiimdamas apdovanojimą, „Scania“ padalinio Italijoje vadovas Enrique Enrichas pažymėjo, kad šis įvertinimas – svarbus patvirtinimas tolimesnei perspektyvai, kokį technologinį progresą tvaraus transporto srityje Švedijos įmonė jau pasiekė.

„Elektros pavaras jau dabar galima naudoti įvairiose srityse, o ypač ši technologija pasiteisina vežant krovinius trumpus ir vidutinius atstumus. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į daugelyje šalių šiam transporto sektoriui taikomus griežtus taršos ir triukšmo mažinimo reikalavimus“, – akcentavo gamintojų atstovas.