Prognozė: pasaulinė elektromobilių rinka šiemet susitrauks

Prognozė: pasaulinė elektromobilių rinka šiemet susitrauks

Prognozė: pasaulinė elektromobilių rinka šiemet susitrauks

Pasaulinė elektromobilių* rinka (elektromobilių pardavimas ir su juo susijusios paslaugos) šiais metais, palyginti su 2019-aisiais, sumažės 3,31 proc. – nuo 533,4 mlrd. iki 515,8 mlrd. JAV dolerių. Sumažėjimą daugiausia lems ekonomikos sulėtėjimas šalyse dėl COVID-19 protrūkio ir priemonių jį sustabdyti.

Šios prognozės skelbiamos „Electric Cars Global Market Report 2020-30: COVID-19 Growth and Change“ ataskaitoje, kurią paviešino www.globenewswire.com.

Tikimasi, kad vėliau elektromobilių rinka atsigaus ir 2023 metais jos vertė pasieks 1 150,7 mlrd. JAV dolerių, o metinis augimo koeficientas (angl. CAGR) sudarys 30,67 procentus.

2019 metais Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas buvo didžiausias elektrinių automobilių rinkos regionas pasaulyje. Manoma, kad prognozuojamu laikotarpiu Europa bus greičiausiai augantis regionas.

Remiantis „McKinsey 2018“ ataskaita, iki 2030 metų keliuose bus apie 120 mln. elektrinių transporto priemonių. Tikimasi, kad „Tesla“, BYD, „BAIC Motor“ ir kiti tarptautiniai gamintojai 2020 metais išleis 66 elektromobilių modelius.

Tačiau, kaipo pažymima ataskaitoje, dėl staigaus perėjimo prie elektromobilių daugelyje regionų vis dar trūksta tinkamos įkrovimo infrastruktūros.

Elektromobiliai yra vienas iš sparčiausiai augančių segmentų elektrinio transporto rinkoje. Remiantis „InsideEVs“ ataskaita (elektrinių transporto priemonių pardavimo pasaulyje duomenų baze), 2019 metais pasaulyje buvo parduota beveik 2,2 mln. elektrinių transporto priemonių.

Anot „Forbes“, elektrinių transporto priemonių (EV) iki 2040 m. padaugės iki 57 proc. ir tai sudarys daugiau nei pusę pasaulinių lengvųjų automobilių pardavimo. Tikimasi, kad pagrindines automobilių pramonės įmonės kaip „Tesla“, „BMW“, „Volkswagen“ ir kitos išleis į rinką apie 200 elektrinių transporto priemonių modelių.

* Ataskaitoje elektromobilių rinka apima elektrines transporto priemones (BEV, 100 proc. elektromobilis), hibridines elektrines transporto priemones (PHEV, automobilis, turintis elektros variklį, bateriją ir įprastą vidaus degimo variklį) ir hibridines elektrines transporto priemones (HEV, kai transporto priemonėje veikia daugiau nei vienas variklis).