Sieks naujo Lietuvos rekordo ir dalinsis įžvalgomis apie elektromobilius

Sieks naujo Lietuvos rekordo ir dalinsis įžvalgomis apie elektromobilius

Šeštadienį, rugsėjo 10 dieną, Vilniuje, prie parodų centro „Litexpo“ vyks renginys, kurio metu ekspertai kalbės apie elektromobilių ateitį, o susirinkę elektromobilių vairuotojai prisijungs prie naujo rekordo fiksavimo. Renginio „Charged Up’21” pradžia – 12 val. 

Pagrindinis dienos akcentas bus naujo Lietuvos rekordo – daugiausiai susirinkusių elektromobilių vienoje vietoje fiksavimas. Taip pat šeštadienį dalyviams bus rodomas vaizdo įrašas iš ką tik įvykusio seno ir taršaus automobilio sunaikinimo proceso. Įmonės „Įkrautas“, kuri ir organizuoją šį renginį, atstovai pasakojo, kad šiais veiksmais siekia didinti elektromobilių populiarumą Lietuvoje bei supažindinti visuomenę ne tik su technologinėmis naujovėmis, bet ir priminti apie Lietuvoje veikiančią kompensacinę sistemą elektromobiliams įsigyti.

Elektromobilių ateitis atrodo šviesi

Įmonės vadovas Paulius Gūžys sakė, kad atvykę dalyviai turės progą išgirsti įvairiausių ateities tendencijų, o apie vieną iš jų užsiminė ir pats: „ateityje elektromobilis veiks kaip elektros tinklo balansavimo įrenginys, o gyventojai turės galimybę iš to uždirbti. Kitaip tariant, prijungtas elektromobilis prie tinklo galės „parduoti“ elektros energiją, kai jos kaina bus didžiausia, o pirkti – kai mažiausia. Augant atsinaujinantiems elektros energijos šaltiniams darosi sunkiau prognozuoti elektros generaciją, tad vartotojai bus skatinami prisitaikyti, kad būtų išvengta didelių investicijų į elektros tinklo infrastruktūros rekonstrukcijas“.

Šia tema renginio metu pasisakys ir automobilių gamintojų atstovai. Europos Sąjungai keliant vis griežtesnius ekologinius reikalavimus, gamintojai yra priversti susiimti ir pradėti gaminti vis daugiau netaršių automobilių, tad visi tendencingai didina savo siūlomų elektromobilių ar įkraunamų hibridų kiekį.

„Pirmieji elektrifikuoti modeliai mūsų gamoje pasirodė prieš tris metus ir nuo to laiko jie vis labiau įsitvirtino rinkoje. 2023 net 85 procentai mūsų parduodamų automobilių bus elektrinai arba įkraunami hibridai, o 2025 metais tokių, parduodamų Europoje, bus visi 100 procentų“, – apie automobilių elektrifikacijos tendencijas užsiminė „Peugeot Baltics“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Mari Villem.

Bene iš arčiausiai automobilių ir elektromobilių rinką stebi ir prie tendencijų neišvengiamai turi prisitaikyti verslas – ypatingai ši tema aktuali automobilių dalinimosi paslaugas teikiančioms įmonėms. Viena jų tapo ne tik „Įkrautas“ renginio partnere, bet ir aktyviai pasisako bei siekia visuomenės švietimo elektromobilių tema.

„Elektromobilių ateitis, atrodo, šviesi. Vien šių metų pirmą ketvirtį pasauliniai elektromobilių pardavimo rodikliai išaugo apie 140 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Iš vienos pusės, tai mus labai džiugina, nes matome kaip plečiasi tvaresnio judumo idėjos ir sprendimai. Tačiau iš kitos pusės, mes suvokiame, kad reikia atlikti daug namų darbų ir tinkamai paruošti visuomenę artėjančiam pokyčiui, kuris, nors ir yra neišvengiamas, tačiau be papildomų pastangų gali būti sudėtingas.

Esame tikri, kad elektromobiliai yra svarbi ateities judumo sudedamoji dalis, kuri visuomenei bus vis aktualesnė. Todėl mes ir toliau diegsime naujoves savo automobilių parke ir palaipsniui jį vis labiau elektrifikuosime, o tuo pačiu edukuosime visuomenę, ragindami ją persėsti prie elektromobilio ar bent jau hibrido vairo“, – apie elektromobilių ateitį bei verslo tendencijas pasakojo „CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris

Renginio organizatoriai kviečia visus, tiek elektromobilių vairuotojus, tiek prijaučiančius, šeštadienį (rugsėjo 11 d.) atvykti prie „Litexpo“ parodų rūmų ir sudalyvauti nemokamame renginyje. Jo metu bus galima ne tik paklausyti kalbančių ekspertų bei išvysti rekordinį kiekį elektromobilių, bet ir išbandyti elektrinius motorolerius ir iš arčiau susipažinti su naujausiais elektromobiliais.