„Stellantis“ pristatė elektrifikavimo planus

„Stellantis“ pristatė elektrifikavimo planus

„Stellantis“ pristatė elektrifikavimo planus

Ketvirtas pagal dydį pasaulyje automobilių gamintojas „Stellantis“praeitą savaitę paskelbė, kad iki 2025 metų į elektrines transporto priemones ir programinę įrangą investuos daugiau kaip 30 mlrd. eurų.

Automobilių gamintojas siekia, kad iki 2026-ųjų visų gaminamų elektrinių transporto priemonių išlaidos būtų lygios benzininio modelio savikainai.

„Stellantis“ Europoje ir JAV pastatys mažiausiai penkias baterijų gamyklas, kad palaikytų savo strategiją. Po gamyklą bus Prancūzijoje ir Vokietijoje, o trečioji gamykla bus pastatyta Italijoje, Termolyje.

Tikslas – pasiekti, kad iki 2030 metų daugiau nei 70 proc. būtų parduodama Europoje, o Jungtinėse Valstijose – daugiau nei 40 proc. mažai teršiančių transporto priemonių.

Pasak „Stellantis“, visos 14 transporto priemonių markės, įskaitant „Peugeot“, „Jeep“, „Ram“, „Fiat“ ir „Opel“, taps visiškai elektrifikuotomis transporto priemonėmis.

Automobilių gamintojas siekia sutelkti dėmesį į tai, kad transporto priemonės būtų prieinamos ir tvarios. Tačiau „Stellantis“ apie lengvųjų automobilių kainas kol kas nekalba.

Elektromobilių gamybai bus naudojamos keturios platformos. Elektromobiliai galės vienu įkrovimu nuvažiuoti nuo 500 iki 800 km ir pasiūlyti greito įkrovimo galimybę – 32 km per minutę.

Be to, bus elektrifikuojamas komercinių transporto priemonių asortimentas ir iki 2021 metų sukurs vandenilio kuro elementais varomus furgonus.

„Stellantis” buvo įkurtas šių metų sausio mėnesį susijungus Italijos ir Amerikos kompanijai „Fiat Chrysler“ ir Prancūzijos PSA.

Daugiau apie „Stellantis” planus https://bit.ly/3hyaiX9

Nuotr.: „Stellantis”; šaltinis: „Stellantis”, ELV.LT