Užfiksavo naują Lietuvos rekordą – vienoje vietoje susirinko 94 elektromobiliai

Užfiksavo naują Lietuvos rekordą – vienoje vietoje susirinko 94 elektromobiliai

Šeštadienį Vilniuje, šalia parodų centro „Litexpo“, įvyko renginys, skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną. Jo metu dalyviai galėjo susipažinti su elektrinio transporto naujovėmis, išbandyti elektrinius motociklus ir motorolerius bei sudalyvauti naujo Lietuvos rekordo fiksavime.

Organizatorių, įmonės „Įkrautas“, atstovai sako, kad šis renginys skirtas didinti žinomumą apie elektrinį transportą Lietuvoje, gyventojams priminti apie galiojančią kompensacinę sistemą, skirtą įsigyti mažiau taršias transporto priemones. Taip pat jo metu ekspertai ir energetikos ministras kalbėjo apie elektromobilių rinkos tendencijas bei ateities planus.

Energetikos Ministras Dainius Kreivys minėjo, jog Lietuvos elektrifikacijos procesas yra tarsi ledkalnio formos, kurio išlindusi tik viršūnė – infrastrukturos problema. Tačiau yra kur kas daugiau iššūkiu, susijusių su visa energetikos sistema ir juos neišvengiamai reikia įveikti.

Bene pagrindinis dienos akcentas buvo naujasis Lietuvos rekordas – organizatoriai tikėjosi, kad susirinks daugiau nei šimtas elektromobilių. Deja, bet kelių iki šio tikslo pritrūko – rekordo fiksavimo metu vienoje vietoje buvo net 94 vien tik elektra varomi automobiliai.

„Neliūdim, kad ne 100, o džiaugiames pirmą kartą subūrę tokią didelę Lietuvoje „elektrogalvių“ bendruomenę, kuri netolimoje ateityje, kaip renginio metu sakė „Peugeot“ atstovas Vitalijus Eidimtas, išaugs į visuomenę“, – kalbėjo įmonės „Įkrautas“ vadovas Paulius Gūžys.

Tam, kad renginyje neskambėtų tik teorinės kalbos, dieną prieš tai organizatoriai utilizavo seną ir taršų automobilį. Šeštadienį visiems, susirinkusiems prie „Litexpo“ parodų rūmų, buvo parodytas vaizdo įrašas apie tai, kaip vyksta seno automobilio utilizavimas ir priminta apie Aplinkos Apsaugos Ministerijos teikiama paramą mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti.