Vilnius savaitgalį taps elektromobilių sostine: sieks pagerinti elektra varomų automobilių rekordą

Vilnius savaitgalį taps elektromobilių sostine: sieks pagerinti elektra varomų automobilių rekordą

Vilnius savaitgalį taps elektromobilių sostine: sieks pagerinti elektra varomų automobilių rekordą

Automobilių pramonei septynmyliais žingsniais lekiant į elektrifikacijos amžių, neatsilieka ir vairuotojai: kasmet vis daugiau jų persėda prie elektra varomų automobilių vairo. Šitai patikrinti ir pagerinti vienoje vietoje esančių elektromobilių skaičiaus rekordą nusprendė bendrovė „Įkrautas“. Antrus metus iš eilės ji kviečia užsukti į šeštadienį, rugsėjo 10-ąją, vyksiantį renginį „Charged Up‘22“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmasis toks – daugiausiai elektromobilių vienoje vietoje – rekordas buvo užfiksuotas praėjusiais metais, kai įvyko pirmas „Charged Up‘22“ renginys. Tąkart suskaičiuoti 94 elektromobiliai, tačiau, įsitikinę bendrovės „Įkrautas“ atstovai, Lietuva gali kur kas geriau.

Ir tą rodo rekordui besiregistruojančių elektromobilių vairuotojų skaičius. Jau šiandien tapti elektrinės Lietuvos istorijos dalimi panoro net 214 dalyvių – tai jau daugiau nei du kartus viršija praėjusiu metų susirinkusiųjų skaičių. Ir kol kas norinčių prisidėti prie rekordo skaičius tik auga. Be to, vienam rekordo dalyviui teks ypatinga dovana: burtų keliu išrinktas laimingasis gaus įkrovimo stotelę ir jos įrengimą visiškai nemokamai iš rinkos profesionalų rankų.

Visi atsakymai vienoje vietoje

Elektromobilių entuziastams skirtame renginyje laukiami ir tie, kurie dar tik svarsto apie nulinių emisijų pasirinkimą šeimos garaže, arba, galbūt, yra skeptiškai nusiteikę, kai kalbama apie elektra varomų automobilių galimybes.

Mat Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rugsėjo 10-ąją vyksiančiame renginyje – pačios geriausios galimybės sugriauti visus mitus ir įsitikinti, jog elektromobilis šiandien gali būti ne antrasis, bet pagrindinis šeimos automobilis.

„Charged Up‘22“ renginyje lauks elektriniai pačių populiariausių gamintojų, tokių kaip „Tesla“, KIA, „Citroen“, „Škoda“, „Hyundai“, „Nissan“, „Volkswagen“, „Ford“, modeliai, bus ir mažiau žinomų vardų arba rečiau Lietuvos gatvėse matomų automobilių. Visus juos, sako renginio organizatoriai, bus galima išbandyti bei iš žinovų išgirsti atsakymus į visus kylančius klausimus.

Tie, kuriems norisi elektra riedėti ne tik keturiais ratais, galės išbandyti ir kitokias elektra varomas transporto priemones: motociklus, dviračius, motorolerius.

Atsakymus į kilusius klausimus renginyje ras ir tie, kurie svarsto apie įkrovos vietos įsirengimą namuose ir nežino, kas jiems tiktų labiausiai. „Charged Up‘22“ renginyje lauks „Walbox“ stendas, kur įkrovos stoteles bus galima ne tik apžiūrėti, bet drauge su specialistais išsiaiškinti ir visus įrengimo niuansus. Prie renginio prisijungė ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) bei Energetikos agentūra, tad jų ekspertai pagelbės ieškant atsakymų į elektromobilio įsigijimo subsidijų klausimus.

Laukia lenktynės ir žaidimai

Pasiilgusiems pramogų, veiklos renginyje taip pat netrūks: „Charged Up‘22“ partnere tapusi bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ organizuoja pasitikėjimo žaidimą „Aklas vairavimas“. Tai, ką reikės padaryti jo dalyviams, išduoti žadama tik pačiame renginyje.

Pramogų zonoje laukia lenktynių simuliatoriai, o norintys galės išbandyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos apsivertimo ir saugos diržų veikimą simuliuojančius įrenginius. Mėgstančių iššūkius smegenims ir norinčių pademonstruoti žinias lauks ir interaktyvi viktorina. Patiems mažiausiems nemokamo renginio dalyviams džiaugsmo suteiks muilo burbulai, batutai ir ypatinga – elektrinė – cukraus vata.

Organizatoriai pabrėžia, kad rugsėjo 10-ąją, 12 valandą Vilniuje, „Litexpo“ vyksiantis renginys – nemokamas, tačiau jo dalyviams reikalinga registracija. Du laimingieji iš užsiregistravusių renginio dalyvių galės laimėti pasivažinėjimą elektriniu „Volkswagen ID.5“ arba „Citroen e-C4“ visam savaitgaliui.

Nuotrauka – pranešimo autorių.