„Volkswagen“ ID. šeimos automobiliai atsinaujins nuotoliniu būdu 

„Volkswagen“ ID. šeimos automobiliai atsinaujins nuotoliniu būdu 

„Volkswagen“ ID. šeimos automobiliai atsinaujins nuotoliniu būdu 

Europoje „Volkswagen“ ID.3 ir ID.4 naujas funkcijas ir programinės įrangos atnaujinimus nuo šiol gaus belaidžiu „Wi-Fi“ arba mobiliuoju internetu. Programinės įrangos ID.2.1 versija, kuri įgalina nuotolinius atnaujinimus, jau įdiegta visuose po šių metų kovo 1 d. pagamintuose ID. modeliuose. Anksčiau pagamintų automobilių savininkai įdiegti šią versiją kviečiami į gamintojo atstovybes.

„Volkswagen“ tęsia savo produktų skaitmenizavimą ir tampa integruota automobilių, programinės įrangos ir paslaugų tiekėja. Nuotolinių atnaujinimų įgalinimas yra dar vienas mūsų transformacijos į technologijų kompaniją ir naujų verslo modelių vystymo etapas“, – teigia „Volkswagen“ vadovas Ralfas Brandstatteris.

Nuo šios vasaros „Volkswagen“ ID. programinę įrangą atnaujins kas tris mėnesius. Šie atnaujinimai ne tik užtikrins sklandesnį automobilio programinės įrangos veikimą, bet ir leis pristatyti naujas funkcijas ar suasmeninimo galimybes.

„Tai užtikrins, kad visi ID. modeliai turės naujausią programinę įrangą viso savo gyvavimo ciklo metu, o senesni automobiliai niekuo nenusileis ką tik išriedėjusiems iš gamyklos. Nuotolinis automobilių atnaujinimas ateityje taps savaime suprantamu dalyku“, – sako už techninį tobulinimą atsakingas „Volkswagen“ valdybos narys Thomas Ulbrichas.

Naujai įkurtas „ID.Digital“ padalinys bus atsakingas už nuolatinį ID. šeimos automobilių tobulinimą ir koordinuos nuotolinių atnaujinimų diegimą. Lankstus komandos požiūris leis įdiegti naujus programinės įrangos priežiūros standartus, užtikrinti trumpus atnaujinimo ciklus ir lengvai bei greitai prisitaikyti prie klientų reikalavimų. Tai taip pat leis greičiau priimti sprendimus dėl naujų skaitmeninių paslaugų ir klientų patirties tobulinimo.

ID. programinės įrangos versija 2.1 jau įdiegta po šių metų kovo 1 d. pagamintuose automobiliuose. Tai pirmasis kartas, kai masiškai gaminamam automobiliui suteikiama nuotolinio programinės įrangos atnaujinimo galimybė. Klientams, kurie turi anksčiau pagamintą ID. automobilį, ši programinė įranga jau gali būti įdiegta apsilankius gamintojo atstovybėje.

Nuotoliniai atnaujinimai jau bandomi 3000 kompanijai priklausančių automobilių, o nuolatiniu galimybių ir funkcijų atnaujinimu netrukus galės pasinaudoti ir pirmieji klientai. Tai yra labai svarbus „Volkswagen“ žingsnis kuriant nuosavą elektronikos architektūrą.

Programinė įranga tampa vienu svarbiausių konkurencinių pranašumų ir faktorių renkantis automobilį XXI amžiuje.

Šaltinis: „Volkswagen“ pranešimas spaudai