CityBee dalijimosi platforma

CityBee dalijimosi platforma

CityBee dalijimosi platforma

CityBee – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys

CityBee (arba City Bee), Lietuvoje gerai žinoma automobilių, elektrinių paspirtukų bei dviračių dalijimosi platforma, šią vasarą atšventusi septintąjį savo gimtadienį, gali džiaugtis sėkmingai prigijusia paslauga Baltijos šalyse bei kitose Europos miestuose. Jos sumanytojas Lukas Yla prisimena, kad automobilių, kaip CityBee nuoma paslaugos idėja jam kilo dėl didelių spūsčių bei todėl, kad toks ne pigus pirkinys kaip automobilis daug laiko prastovi nenaudojamas garaže ar kieme.

Įmonės veiklos pradžia skaičiuojama nuo 2012 m. Tuo metu išsinuomoti transporto priemonę buvo galima tik Vilniuje. Nors nerimo buvo, kad tokia verslo idėja ne Lietuvos rinkai, visgi rizika pasiteisino. Paslauga taip išpopuliarėjo ir skatino veiklos plėtrą, kad naudojimasis CityBee Kaunas ir CityBee Klaipėda platformos paslaugomis natūraliai sukūrė tarpmiestinį susisiekimo tinklą šalyje. Per pastaruosius du metus įmonė įsitvirtino ir Lenkijoje, siūlydama išsinuomoti krovininius automobilius, tačiau sustoti nežadama – numatoma plėtra ir į kitas kaimynines šalis. 

Dar vienas faktorius, kuris lėmė įmonės populiarumą – prisitaikymas prie visuomenės įpročių, taupomas laikas ir pinigai. Tereikia parsisiųsti CityBee mobiliąją programėlę, pateikti reikalingus duomenis ir per porą minučių galima naudotis paslauga.

City Bee kaina

CityBee kainos ir paslaugos kokybės santykis adekvačiai apskaičiuojamas pagal du pagrindinius rodiklius: automobilio nuomos laiką ir nuvažiuotus kilometrus.

Valandiniai įkainiai už tam tikrą automobilio modelį skiriasi:

  • Pigiausia alternatyva keliauti renkantis Toyota Yaris arba Fiat 500 Cabrio automobilių modelius, kurių valandinis tarifas 4,90 Eur.
  • Prabangiausias ir šiuo metu brangiausias siūlomas automobilis yra Alfa Romeo Stelvio, kurio valandinis įkainis siekia 25,90 Eur. 

Norintiems sutaupyti, pravartu pasidomėti, koks yra šiuo metu CityBee nuolaidos kodas, kuris leis naudotis paslauga pigiau. Tokia CityBee nuolaidos medžioklė paprastesnė, jei prenumeruojamas įmonės naujienlaiškis, kur skelbiamos visos akcijos, nuolaidų kodai, naujienos arba apsilankius Facebook paskyroje.

Elektriniai paspirtukai

Atskirai pakalbėti reikėtų apie pastaruoju metu kaip niekad populiarią transporto priemonę miestuose – elektrinius paspirtukus. CityBee Vilnius oficialiai pradėjo teikti paspirtukų nuomos paslaugą šių metų balandį, tačiau neseniai ir CityBee Klaipėda paslaugų spektras pasipildė šiomis gamtai draugiškomis transporto priemonėmis.

Vilniuje tokių paspirtukų į gatves išriedėjo 500, o Lietuvos pajūryje 100. Poilsiautojai prie jūros mielai nuomojasi šiuos paspirtukus arba dviračius. Sutvarkyti dviračių takai leidžia pasivažinėti gryname ore iki 20 km. vienu įkrovimu. Pavyzdžiui, kad ir vienais vaizdingiausių maršrutų Klaipėda – Palanga arba Smiltynė – Juodkrantė. Be abejo, šia elektrine transporto priemone labai patogu įveikti trumpus atstumus miesto centre.  

citybee paspirtukaiPopuliarumo paslaptis slypi ne tik dėl pačių transporto priemonių teikiamo komforto, bet ir dėl patrauklios įmonės sudarytos kainodaros. Oranžinius Segway Ninebot paspirtukus galima išsinuomoti vos už 50 ct. – toks yra fiksuotas startinis mokestis, o kiekviena naudojimosi paspirtuku minutė atsieis dar po 10 ct.

Vis dėlto, kam ši naujoviška transporto priemonė dar nėra prie širdies, gali išsinuomoti pigiausią įmonės automobilį, kas bus pigiau nei nuomotis elektrinį paspirtuką tokiai pačiai trukmei. Pavyzdžiui, hibridas Toytota Yaris valandai kainuotų 4,9 Eur (prisideda 0,13 Eur už kiekvieną papildomą kilometrą), o už elektrinį paspirtuką valandos trukmės pasivažinėjimui paklosite 6,5 Eur (už kiekvieną naudojimosi minutę reikės mokėti dar po 0,10 Eur).

Deja, kol kas ekologiškos transporto priemonės yra nežymiai brangesnės nei įprastos, tačiau ne sezono metu važinėtis hibridu Toytota Yaris yra puiki išeitis, kai ledu padengta kelio danga nebeįmanoma važiuoti dvirate (dviratis, elektrinis paspirtukas ir kt.) transporto priemone. Visgi siekiant mažiau teršti orą, galima rinktis elektromobilį.  

Beje, dar vienas įmonės privalumas, kuris ypatingai aktualus vis augant automobilių parkavimo kainoms yra tai, kad Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miesto centre pasistatyti įmonės automobilį nieko nekainuoja. Be to, sumokėjus 1 Eur galima be vargo rasti vietą pasistatyti automobiliui visose CityBee zonose (nurodytose mobiliojoje programėlėje), o štai Palangoje tokioje zonoje palikti transporto priemonę apskritai nieko nekainuoja. 

CityBee miestai

Kompanija neapsiriboja paslaugomis City Bee Kaunas ar City Bee Vilnius ir per pastaruosius metus žengė į tarptautinius vandenis. Kaip jau buvo minėta anksčiau, įmonė paslaugas teikia ir kaimyninėse šalyse: Lenkijoje (Varšuvoje), Latvijoje, Estijoje. Taip pat įmonė planuoja plėstis ir šiuo metu Ispanijoje (Madridas) galima išsinuomoti 250 elektrinius paspirtukus. Taigi, galima sakyti, kad ambicingi tikslai realizuojasi ir CityBee paslaugos „užkariauja“ Europos rinką. 

Žinoma, labiausiai išvystas CityBee tinklas yra Lietuvoje, kas suteikia galimybę patogiai keliauti tarp miestų, pavyzdžiui, paimti automobilį Vilniuje, o palikti jį bet kurioje įmonės zonoje Kaune ar Klaipėdoje. 

Vietinėje rinkoje CityBee paslaugos prieinamos trejuose Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – taip pat Neringoje, Palangoje ir Gargžduose. 

CityBee automobiliai

Prieš svarstant pasinaudoti teikiamomis paslaugomis, pravartu pasidomėti apie kompaniją atkreipiant dėmesį į šius tris aspektus: CityBee rekvizitai, CityBee atsiliepimai ir CityBee taisyklės. Įsitikinę kompanijos paslaugų kokybe, adekvačiomis kainomis ir nuomos sąlygomis bus ramiau pereiti prie kito žingsnio – CityBee mašinos nuomos. 

Šiuo metu transporto dalijimosi platforma gali pasiūlyti net 22 skirtingus automobilių modelius iš daugiau nei dešimties gamintojų, pavyzdžiui, Mini Cooper Cabrio, Ford Fiesta, Nissan Qashqai ir kt. Taip pat yra siūlomi skirtingų modelių benzininiai, dyzeliniai ir elektra varomi automobiliai nuo vienatūrių iki pikapų ar premium klasės. 

Kitur pasaulyje automobilių dalijimosi paslauga nėra naujiena. Kompanijos yra palankiai priimamos miestų savivaldos, nes tai padeda išspręsti spūsčių bei taršos problemas miestuose. Yra paskaičiuota, kad vienas automobilių dalijimosi paslaugos automobilis gali pakeisti vidutiniškai apie 10 automobilių mieste. Tai yra tikrai nemažai siekiant sukurti ekologiškesnę infrastruktūrą ir sveikesnę aplinką miesto gyventojams ir svečiams. Šiuo metu siūloma išsinuomoti kol kas vienintelį elektra varomo automobilio modelį BMW i3 ir palaikyti žiedinės ekonomikos principus atitinkantį verslą, draugišką žmogui ir gamtai. 

Daugiau apie įmonės taisykles, nuomos sąlygas ir turimus automobilius galima sužinoti apsilankius puslapyje citybee.lt