Indija žvelgia į elektromobilių rinką

Indija žvelgia į elektromobilių rinką

Indija žvelgia į elektromobilių rinką

Didelės taršos kamuojama Indija įsisuko į elektrinio transporto diegimo karuselę

Kovodama su klimato kaita ir oro užterštumu, Indija pateikė naują pasiūlymą: iki 2023 metų šalyje turės veikti tik elektriniai triračiai (auto-rikšos), o iki 2025 m. – tik elektrinės dviratės transporto priemonės.

Kovo pabaigoje pasibaigusiais finansiniais metais šalyje buvo parduota apie 3,4 mln. lengvųjų automobilių, 21,2 mln. dviračių transporto priemonių ir 0,7 mln. triračių, rodo Indijos automobilių gamintojų duomenys. Tad natūralu, kad vyriausybė dabar imasi didžiausio dviračių ir triračių transporto priemonių segmento elektrifikavimo.

Anksčiau, 2017 metais,  susisiekimo ministras Nitin Gadkari sukrėtė automobilių pramonę (ir pasaulį), kai paskelbė, kad Indija ketina pereiti prie 100 proc. elektrinių automobilių dar iki 2030 metų. Pramonės konferencijoje tuomet jis sakė: „Aš tai padarysiu, nesvarbu, ar jums tai patinka, ar ne. Ir aš neketinu jūsų klausti. Aš tai nugriausiu buldozeriu”.

Tai buvo plataus užmojo tikslas, atsižvelgiant į tai, kad net Jungtinė Karalystė ir Prancūzija tikisi atsisakyti įprastų automobilių su vidaus degimo varikliais iki 2040 -ųjų.

Nitin Gadkari ir jo vadovaujama partija galiausiai pakeitė savo planus dėl elektrinių keleivinių automobilių: užmojus iki 2030 metų pasiekti 100 proc. elektrinių keleivinių automobilių rinką sumenko iki 30 proc. rinkos.

Šaltinis: www.bbc.com