Elektromobiliai Latvijoje ir toliau įgauna pagreitį

Elektromobiliai Latvijoje ir toliau įgauna pagreitį

Elektromobiliai Latvijoje ir toliau įgauna pagreitį

Nepaisant bendro automobilių rinkos nuosmukio, elektromobilių skaičius Latvijoje per metus padidėjo 75 procentų.

Per tris šių metų ketvirčius bendra automobilių rinka Latvijoje, palyginti su pernai to pačiu laikotarpiu, sumažėjo 25 proc., tačiau elektromobilių paklausa buvo daugiau nei stabili. Trečiąjį ketvirtį 4  proc. naujai įregistruotų transporto priemonių sudarė elektrinis transportas.

2020 metų spalio 1 dieną Latvijoje buvo įregistruoti 1 049 M1 klasės (lengvųjų) ir N1 klasės (lengvųjų krovininių) elektromobilių – 75 proc. daugiau nei pieš metus, iš jų 1 031 buvo lengvieji elektromobiliai. Palyginimui: Lietuvoje  tik elektra varomų lengvųjų transporto priemonių buvo įregistruota 2 159, iš jų 805 per šiuos metus.

Vien per trečią šių metų ketvirtį registracijų buvo daugiau nei per visus 2019 metus, o daugiausia registracijų tarp elektromobilių atiteko „Renault ZOE“ (62 naujos registracijos). Po to sekė šiuo metu Latvijoje populiariausi elektromobiliai „BMW i3“ (30 registracijų), „Tesla Model 3“ (13), „Volkswagen ID.3“ (12) ir „Nissan Leaf“ (9).

Pasak Uzlādēts.lv,  elektromobilių plėtra Latvijoje vyksta greičiau nei tikėtasi. Tačiau tai kelia ir nerimą, nes pesimistiškai nusiteikusi vyriausybė gali neįsitraukti į elektrinio transporto rinkos skatinimą. Latvijoje prieš trejus metus kalbėta, kad gali būti įvestas paramos mechanizmas (subsidija elektromobilio pirkimui), tačiau jo iki šiol nėra.

Susisiekimo ministerija yra pareiškusi, kad norint pasiekti 2030 metais numatytą išmetamų teršalų kiekį, Latvijoje turi būti įregistruota 18 000 elektromobilių. O Nacionaliniame energetikos ir klimato plane minima, kad iki 2030-ųjų Latvijoje bus 300 greito įkrovimo stotelių, tačiau turint omenyje, kad net nėra numatyta apytikslių tam išlaidų, sunku spręsti, ar pavyks šių stotelių turėti daugiau nei suplanuotos 139-ios, rašo www.uzlādēts.lv.

Šiuo metu Latvijoje yra 124 greitos įkrovimo stotelės.

Šaltinis: https://bit.ly/39eepUz