„General Motors“ iki 2025  metų išleis 30 elektromobilių ir tam investuos 27 mlrd. dolerių

„General Motors“ iki 2025  metų išleis 30 elektromobilių ir tam investuos 27 mlrd. dolerių

„General Motors“ iki 2025  metų išleis 30 elektromobilių ir tam investuos 27 mlrd. dolerių

JAV automobilių gamintojas „General Motors“ (GM) ketvirtadienį paskelbė, kad skirs kur kas daugiau pinigų elektrinių transporto priemonių gamybai ir jų rinkoje pasirodys daugiau nei anksčiau tikėtasi.

GM generalinė direktorė ir valdybos pirmininkė Mary Barra teigė, kad bendrovė iki 2025 metų elektrinėms ir autonominėms transporto priemonėms išleis 27 mlrd. USD vietoj 20 mlrd. USD, kurie buvo paskelbti prieš COVID-19 pandemiją. Be to, iki 2025-ųjų GM išleis 30 naujų elektromobilių visame pasaulyje, daugiau nei du trečdalius jų bus galima įsigyti Šiaurės Amerikoje. Elektromobiliai apims visus GM prekės ženklus, įskaitant „Cadillac“, „Buick“, GMC ir „Chevrolet“.

Anksčiau GM planavo į rinką dar iki 2023 metų išleisti 20 naujų elektromobilių. Daugumą jų tikėtasi paleisti Kinijoje, kur dėl griežtų išmetamųjų teršalų reikalavimų elektromobilių paklausa yra daug didesnė.

GM per pastaruosius kelis mėnesius pristatė du naujus automobilius: visureigį „Cadillac Lyriq“, kurio gamyba turėtų prasidėti 2022 metų pabaigoje, ir „GMC Hummer EV“, kurio gamyba numatyta 2021-ųjų pabaigoje. Tačiau automobilių milžinė, anot theverge.com, buvo kritikuojama ir dėl to, kad elektromobilius pristatė rinkai per vėlai, nes kiti automobilių gamintojai kur kas daugiau įsitraukę į lenktynes, siekiant elektromobilius pristatyti klientams daug greičiau.

„Klimato pokyčiai yra tikri ir mes norime būti sprendimo, persodinant kiekvieną į elektrinę transporto priemonę, dalimi, – pranešime spaudai sakė M. Barra. – Mes galime paspartinti savo planus dėl elektrinio transporto, nes greitai kuriame konkurencinį pranašumą baterijų, programinės įrangos, transporto priemonių integravimo, gamybos ir klientų patirties srityse. “

Pasak užsienio žiniasklaidos, ši GM naujiena skirta įtikinti tuos Volstryto investuotojus, kurie nerimavo dėl GM sugebėjimo pasivyti „Tesla“, kuri buvo vienintelė automobilių gamintoja, sėkmingai sukūrusi elektromobilių verslą per pastaruosius kelerius metus. Tuo tarpu senieji automobilių gamintojai irgi stiprina savo pozicijas: „Ford“ tikisi elektrinį visureigį „Mustang Mach-E“ klientams pradėti pristatyti iki metų pabaigos, o „Volkswagen“ pradės gaminti elektrinį visureigį „ID 4“ kitų metų pradžioje.

GM taip pat teigė, kad dėl „inžinerijos pažangos“ bus keičiama „Ultium“ baterijų architektūra. Dabar automobilių gamintojas teigia, kad pilnai įkrauta baterija bus galima nuvažiuoti 724 kilometrų vietoj anksčiau skelbto maždaug 644 kilometrų atstumo.

JAV automobilių gamintojas sako, kad jau dirbama ties antrosios kartos „Ultium“ baterijos versija, kuri, kaip prognozuojama, duos „dvigubai didesnį energijos tankį“ ir kainuos 60 proc. mažiau nei šiandien naudojamos baterijos. Bendrovė bando šios naujos kartos baterijų technologiją, kuri, tikimasi, bus prieinama dešimtmečio viduryje.

Nuotraukoje:  „General Motors“ platforma „Ultium“

Šaltinis: „General Motors“ pranešimas spaudai, www.theverge.com