Elektromobilių įkrovimo stotelė bus tokia pat atpažįstama kaip raudona telefono budelė ar Londono taksi automobilis

Elektromobilių įkrovimo stotelė bus tokia pat atpažįstama kaip raudona telefono budelė ar Londono taksi automobilis

Elektromobilių įkrovimo stotelė bus tokia pat atpažįstama kaip raudona telefono budelė ar Londono taksi automobilis

Šalies Vyriausybė tikisi, kad elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelės taps kitu puikiu Jungtinės Karalystės simboliu ir  tokios pat atpažįstamos, kaip raudona telefono budelė ar pašto dėžutė, autobusas ar legendinis Londono taksi automobilis, kurį pasaulis žino kaip „Black cab“.

Jungtinės Karalystės Vyriausybė numato įkrovimo stotelių dizainą pristatyti dar šių metų lapkritį Glazge (Škotijoje), kur vyks Jungtinių Tautų (JT) Klimato kaitos konferencija (COP 26),  o naujo dizaino stotelės šalies gatvėse atsirastų nuo 2022 metų.

Elektromobilių įkrovimo stotelių dizainą kurs Karališkasis menų koledžas ir bendrovė „PA Consulting“. Vyriausybė tikisi, kad stotelės bus funkcionalios ir prieinamos visiems vartotojams, o jų dizainas įkūnys tvarumą.

Šio projekto svarbą liudija ir tai, kad dabar Jungtinėje Karalystėje yra daugiau kaip 25 000 viešų įkrovimo įrenginių, o tai reiškia, kad elektromobilių vairuotojai niekada nėra nutolę daugiau kaip 25 mylios (42 kilometrų) nuo įkrovimo vietos Jungtinės Karalystės keliuose. Naujausi duomenys rodo, kad daugiau nei kas šeštas automobilis, parduotas šalyje šių metų liepos mėnesį, turėjo kištuką.

Artėjant JT Klimato kaitos konferencijai, Jungtinės Karalystės Vyriausybė ragina pasaulio šalis paspartinti perėjimą prie elektrinių transporto priemonių, kartu laipsniškai atsisakyti anglies naudojimo energijos gamyboje ir stabdyti miškų naikinimą, siekiant išlaikyti klimato atšilimą iki 1,5 laipsnio. Dėl to, pažymi britų Vyriausybė, labai svarbu turėti ir tinkamą elektrinio transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą.

„Puikus dizainas vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant mūsų perėjimą prie nulinės emisijos transporto priemonių, todėl noriu, kad elektrinio transporto priemonių įkrovimo stotelės būtų tokios pat ikoniškos ir atpažįstamos kaip britų telefono budelė, Londono autobusas ar juodasis automobilis“, – sako Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Grantas Shappsas.

Bus siekiama užtikrinti, kad elektrinio transporto priemonių įkrovimas būtų toks pat lengvas, jei ne lengvesnis, kaip benzinu ar dyzelių varomų automobilių ar furgonų degalų papildymas.

Šią vasarą Didžiosios Britanijos Vyriausybė paskelbė tikslą iki 2050 metų pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį ir pirmauti pasaulyje kovojant su klimato kaita.

Šaltinis: Jungtinės Karalystės Vyriausybė. Parengė: www.elv.lt