Elektromobilių modelių pasiūla Europoje

Elektromobilių modelių pasiūla Europoje

Elektromobilių modelių pasiūla Europoje

Elktromobiliai Europos rinkoje skinasi kelią

Elektromobilių modelių pasiūla Europos rinkoje turėtų patrigubėti iki 2021 metų, sako Europos transporto ekspertai.
Naujausi duomenys rodo, kad 2021-aisiais automobilių gamintojai pasiūlys 214 elektromobilių, tuo tarpu  2018-ųjų pabaigoje buvo siūloma tik 60.

Didesnis įperkamų modelių  pasirinkimas galėtų padėti vartotojams pereiti nuo iškastiniu kuru varomų automobilių greičiau nei tikimasi.

Transporto ir aplinkos federacija remdamasi mokslinių tyrimų įmonės „IHS Markit“ duomenimis, siūlo automobilių gamintojams pasiruošti priimti automobilio elektrifikaciją.

Prognozuojama, kad automobilių gamintojai 2021 metais rinkai pateiks 92 visiškai elektrinius modelius ir 118 papildomų hibridinių modelių.

Jei jie laikysis šių planų, iki 2025 m. 22% pagamintų transporto priemonių galėtų prijungti prie kištuko, o tai leistų gamintojams iki 2025 m. lengvai pasiekti ES automobilio išmetamo CO2 kiekį 95 g / km.

Duomenys rodo, kad didžiausios elektromobilių gamybos įmonės bus Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Italijoje. Patvirtinta, kad apie 16 didelio masto ličio jonų baterijų elementų gamyklų iki 2023 m. pradės veikti Europoje.

„ES automobilių CO2 standartų dėka Europa ruošiasi naujai, ilgesnių nuotolių bangai, o į rinką pateks labiau prieinamos elektros transporto priemonės“, – sakė Transporto ir aplinkos federacijos  e-mobilumo analitikas Lucien Mathieu.

„Tai gera žinia, tačiau darbas dar nepadarytas. Mums reikia vyriausybių pagalbos įdiegiant elektros transporto priemonių įkrovimą namuose ir darbe, ir mums reikia keisti automobilių apmokestinimą, kad elektra varomi automobiliai taptų dar patrauklesni nei teršiančios, benzinu ar dyzeliu varomos, ar prastos prijungiamos hibridinės transporto priemonės“.

Šaltinis: www.bbc.com