„Ford“ paviešino investicijas ir planus dėl elektrinių transporto priemonių gamybos

„Ford“ paviešino investicijas ir planus dėl elektrinių transporto priemonių gamybos

„Ford“ paviešino investicijas ir planus dėl elektrinių transporto priemonių gamybos

Dar vienas automobilių gamintojas paviešino savo planus apie elektrifikaciją. „Ford“ investuoja 1 mlrd. JAV dolerių į gamyklą Kelne, Vokietijoje, ir numato iki 2030 metų pereiti tik prie elektra varomų keleivinių transporto priemonių Europoje gamybos.

„Ford“ teigimu, visas jo keleivinių transporto priemonių asortimentas Europoje iki 2026 metų vidurio bus be išmetamųjų teršalų, visiškai elektrinis arba hibridinis (plug-in), o iki 2030-ųjų – tik elektrinis.

„Elektra varomos transporto priemonės yra pagrindinė mūsų augimo strategijos dalis“, – sakė „Ford“ prezidentas Europai Stuartas Rowley.

Verslas taip pat nori, kad komercinių transporto priemonių segmentas Europoje iki 2024 metų būtų be išmetamųjų teršalų, t. y., kad būtų hibridinės ar visiškai elektrinės transporto priemonės.

Cnbc.om rašo, kad Vyriausybėms visame pasaulyje paskelbus apie planus atsisakyti dyzelinių ir benzininių transporto priemonių, „Ford“ kartu su keletu kitų pagrindinių automobilių gamintojų bando išplėsti elektra varomo transporto pasiūlą ir mesti iššūkį tokioms įmonėms kaip Elono Musko „Tesla“.

Kiti gamintojai neatsilieka

Šios savaitės pradžioje „Jaguar Land Rover“ paskelbė, kad jo „Jaguar“ prekės ženklas nuo 2025 metų bus visiškai elektrinis. „Range Rover“ gama kartu su „Discovery“ ir „Defender“ padės kompanijai išlaikyti pirmaujančio prabangių visureigių gamintojo poziciją, o per ateinančius penkerius metus bus pristatytos šešios naujos 100 proc. elektrinės šių modelių versijos. Pirmasis elektrinis „Land Rover“ rinkoje debiutuos 2024 metais.

Pietų Korėjos automobilių gamintojas „Kia“ šiemet pirmąjį ketvirtį pristatys savo pirmąją visiškai elektrinę transporto priemonę, pagamintą ant tik elektromobiliams skirtos specialios platformos, o Vokietijos „Volkswagen“ grupė investuoja maždaug 35 mlrd. eurų į baterija varomas elektrines transporto priemones ir siekia iki 2030 metų išleisti maždaug 70 visiškai elektrinių modelių.

Praėjusį mėnesį „Daimler“ generalinis direktorius CNBC sakė, kad automobilių pramonė yra „pertvarkos viduryje“.

„Šalia dalykų, kuriuos gerai žinome – tiesiai sakant, sukurti geidžiamiausius automobilius – yra dvi technologinės tendencijos, kuriomis mes dvigubai lenkiame: elektrifikavimas ir skaitmeninimas“, – CNBC sakė Ola Källenius.

Štutgarto būstinė „įliejo milijardus į šias naujas technologijas“, sakė jis.

Šaltinis: cnbc.com ir www.elv.lt