„General Motors“ ir „Honda“ kartu siekia sukurti 30 000 USD vertės elektromobilį

„General Motors“ ir „Honda“ kartu siekia sukurti 30 000 USD vertės elektromobilį

„General Motors“ ir „Honda“ kartu siekia sukurti 30 000 USD vertės elektromobilį

Sukurti pigų automobilį, kuris būtų pelningas ir gamintojui, yra be galo sunku. Dėl didelių baterijos  komponentų kainos tą padaryti tampa dar sunkiau, jei kalbame apie elektromobilį. Tačiau „Honda“ ir „General Motors“ (GM), du didžiausi automobilių gamintojai pasaulyje, mano, kad kartu gali „nulaužti“ elektromobilių gamybos kodą.

Abi bendrovės balandžio 5 dieną paskelbė apie bendradarbiavimą kuriant elektromobilius ir siekius parduoti milijonus pigių elektromobilių. Visos transporto priemonės bus pagrįstos bendra baterijos architektūra, tačiau jos ir toliau bus ženklinamos kaip GM arba „Honda“ elektromobiliai.

Automobilių gamintojai taip pat ieškos būdų, kaip sukurti naujus, pigesnius akumuliatorius, kurie pagerintų transporto priemonės veikimą ir tvarumą. GM ir „Honda“ jau tiria naujas galimybes, pavyzdžiui, silicio, ličio metalo ir kietojo kūno baterijas.

GM teigė, kad jau 2027 metais pasiūlys kompaktinį visureigį už mažiau nei 30 000 USD, tačiau bendrovė atsisakė pasakyti, ar jis bus parduodamas Šiaurės Amerikoje. „Honda“ atsisakė atskleisti naujų pasiūlymų, kurie gali atsirasti dėl partnerystės, kainas. Vis tik „Honda“ jau pranešė, kad 2024 metais pristatys elektrinį visureigį „Honda Prologue“ ir elektrinį visureigį „Acura“, o vėliau šį dešimtmetį planuoja pristatyti rinkai ir daugiau elektrinių transporto priemonių.

Didelės sąnaudos tebėra kliūtis plačiam elektromobilių pritaikymui. Reikalingų dalių, tokių kaip kompiuterių lustai, trūkumas ir infliacija – veiksniai, didinantys gamintojų išlaidas.

„Tesla“, pirmaujanti pasaulyje pagal elektromobilių pardavimą, neseniai padidino savo transporto priemonių kainas. JAV gamintojos pigiausias elektromobilis „Model 3“, kažkada žadėtas už prieinamą 35 000 USD kainą, dabar parduodamas už 46 990 USD.

Pigiausias Jungtinėse Valstijose parduodamas elektromobilis yra „Nissan Leaf“ – gamintojo siūloma mažmeninė kaina yra 27 400 USD.

Šaltinis: CNN ir elv.lt

Pixabay asociatyvi  nuotrauka