Hyundai investuoja 31,6 mlrd. eurų į autonominį vairavimą ir elektromobilius

Hyundai investuoja 31,6 mlrd. eurų į autonominį vairavimą ir elektromobilius

Hyundai investuoja 31,6 mlrd. eurų į autonominį vairavimą ir elektromobilius

Hyundai neketina atsilikti masinės rinkos elektrinių ir savaeigių automobilių gamybos lenktynėse. Didžiausias Pietų Korėjos automobilių gamintojas antradienį pareiškė, kad planuoja iki 2025 m. investuoti 31,6 mlrd. eurų į „ateities mobilumo technologijas“.

Dėl šios didžiulės investicijos Hyundai prilygsta geriausiems pramonės žaidėjams. Volkswagen (VW) per ateinančius penkerius metus išleidžia 30 mlrd. eurų tam, kad pagamintų kiekvienos transporto priemonės, esančios VW serijoje, elektrinę ar hibridinę versiją.

Hyundai antradienį pranešė, kad iki 2025 m. planuoja išleisti 23 rūšių elektrines transporto priemones. Tai sudarytų apytiksliai pusę šio gamintojo naujos serijos.

Siekyje transformuoti verslą, automobilių gamintojas turi galingą partnerį. Antradienį pasirodžiusį pranešimą patvirtino Pietų Korėjos vyriausybės pažadas išleisti laimėtus 1,7 mlrd. eurų naujoviškoms automobilių technologijoms.

„Mūsų tikslas yra iki 2030 m. tapti konkurencingiausia valstybe automobilių gaminimo srityje“, – antradienį sakė prezidentas Moon Jae-inas, kalbėdamas Hyundai tyrimų centre.

Pietų Korėja „pirmoji pasaulyje komercializuos savarankišką vairavimą“, o trečdalis šalies keliuose esančių automobilių per artimiausią dešimtmetį turėtų būti varomi elektra arba vandeniliu, pridūrė jis.

Pasaulyje vyksta lenktynės dėl visiškai autonominių automobilių pritaikymo važiavimui keliuose, o automobilių gamintojai patiria spaudimą arba suspėti, arba rizikuoti likti nuošalyje.

Japonijos SoftBank investavo milijardus į partnerystę su Toyota Motors ir General Motors tam, kad padėtų sukurti automobilius be vairuotojų. Ford ir Baidu subūrė komandą, kad Kinijoje sukurtų savarankiškai važiuojančius automobilius. O Volkswagen tam tikslui skirtose Hamburgo gatvių atkarpose pradėjo išbandyti elektrinius automobilius su integruota autonominio vairavimo technologija.

Tačiau pastangos taip pat yra brangios, siurbiančios automobilių gamintojų pelną tuo metu, kai automobilių pardavimas pasaulyje mažėja.

Šaltinis: CNN Business