Elektrinių dviračių nuomos platforma Bolt Bikes sulaukė investicijų iš Išmaniosios energetikos fondo

Elektrinių dviračių nuomos platforma Bolt Bikes sulaukė investicijų iš Išmaniosios energetikos fondo

Elektrinių dviračių nuomos platforma Bolt Bikes sulaukė investicijų iš Išmaniosios energetikos fondo

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis grupės“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į Jungtinės Karalystės elektrinio mobilumo platformą „Bolt Bikes“. Ji siūlo pirmąją pasaulyje komercinės paskirties elektrinių dviračių nuomos paslaugą, leidžiančią išsinuomoti šią transporto priemonę trumpam laikotarpiui.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo kartu su gerai žinomu kapitalo rizikos fondu „Maniv Mobility“. Pastarasis valdo tokių įmonių kaip BMW, „Hyundai“, „LG Electronics“, „Shell“ ir „Deutsche Bahn“ investicijas. Iš viso išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas į „Bolt Bikes“ investavo 136 000 eurų (150 000 USD), kai tuo tarpu „Maniv Mobility“ investicija siekė 2 mln USD.  Šie pinigai bus nukreipti į įmonės elektrinių dviračių parko plėtrą, talentų pritraukimą bei naujų funkcijų vartotojams vystymą.

„Sumanūs energetikos sprendimai transporto sektoriuje vis smarkiau įsitvirtina. „Bolt Bikes“ plėtojamas verslo modelis demonstruoja, kad trumpų projektų ekonomikoje (angl. gig economy) elektrinių dviračių poreikis auga nuolatos. Ši ekologiška, prie mažesnio pasaulio didmiesčių užterštumo ir spūsčių problemos sprendimo prisidedanti transporto priemonė šiandien ypač smarkiai populiarėja tarp asmenų, tiekiančių maisto į namus išvežiojimo paslaugą“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Šiuo metu „Bolt Bikes“ teikia paslaugas trijų šalių rinkose (Australijoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje) ir nuomai siūlo daugiau nei 500 elektrinių dviračių. Pastaruosius, pagal poreikį, nuomojasi žmonės, dirbantys su tokiomis maisto pristatymo į namus platformomis kaip „Deliveroo“ ar „UberEats“ .

Nors ir turi panašų pavadinimą, tačiau „Bolt Bikes“ nėra susijusi su pavežėjimo paslaugų platforma „Bolt“.

„Elektriniai dviračiai yra greičiausia susisiekimo priemonė pristatymo paslaugas teikiantiems kurjeriams, kurie dirba tankiai gyvenamuose didmiesčiuose. Maisto pristatymo platformoms jie padeda didinti ir efektyvinti veiklos apimtis, o pavieniams kurjeriams tai reiškia didesnes pajamas. Tačiau „Bolt Bikes“ bendradarbiavimas su maisto pristatymo platformomis yra tik pradžia. Kai kurios didelės internetinio verslo ir logistikos kompanijos taip pat jau išreiškė savo susidomėjimą dėl partnerystės su šia platforma ateityje“, – sako „Contrarian Ventures“ partneris Tomas Kemtys.

Išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Ignitis grupės“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Ignitis grupės“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Inovacijų centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės, Atviros kultūros. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti ignitisinnovation.com.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Ignitis grupė“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Ignitis grupe“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.

Šaltinis: UAB „Lietuvos energija”  pranešimas spaudai