Lenkija pristatė savo pirmąjį elektromobilį „Izera“

Lenkija pristatė savo pirmąjį elektromobilį „Izera“

Lenkija pristatė savo pirmąjį elektromobilį „Izera“

Lenkijos bendrovė „ElectroMobility Poland“, kuriai pavesta suprojektuoti ir pagaminti pirmąjį šalyje elektromobilį, šią savaitę pristatė jo prototipą.

Elektromobilis „Izera“ bus gaminamas nuo 2023 metų. Gamintojas pristatė du modelius: visureigį ir hečbeką, tačiau jokių detalių apie automobilio techninius duomenis nepateikė.

Numatoma, kad elektromobilio nominalus nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu bus 400 kilometrų. Elektromobilis sugebės įsibėgėti nuo nulio iki 100 km/h maždaug per aštuonias sekundes.

Elektromobilio „Izera“ prototipo konstrukcija iki šiol kainavo 30 mln. Lenkijos zlotų (6,8 mln. eurų). Tikimasi, kad gamybos pradžiai reikės  4-5 mlrd. Lenkijos zlotų, o kada ir kur prasidės gamyklos, kurioje būtų sukurta apie 3,5 tūkst. darbo vietų, statyba kol kas neskelbiama.

Šių metų birželio pabaigoje Lenkijoje buvo užregistruota per 6 800 elektromobilių. Palyginimui: 12 kartų pagal gyventojų skaičių mažesnėje Lietuvoje tuo metu buvo registruota 1 780 elektromobilių.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis dar 2016 metais sakė, kad Lenkija turi ambicingų planų iki 2025 metų padidinti elektrinių transporto priemonių skaičių iki 1 milijono. Vis tik akivaizdu, kad pasiekti šį tikslą neįmanoma.

Šaltinis: www.intellinews.com