Pokyčiai elektros tiekimo rinkoje suteiks naujas galimybes elektromobilių turėtojams

Pokyčiai elektros tiekimo rinkoje suteiks naujas galimybes elektromobilių turėtojams

Pokyčiai elektros tiekimo rinkoje suteiks naujas galimybes elektromobilių turėtojams

Pokyčiai elektros tiekimo rinkoje ir jų metu atsirasiantys įvairesni pasiūlymai klientams gali tapti papildomu stimulu pagalvoti apie elektromobilio įsigijimą. Nepriklausomo elektros tiekėjo „Ignitis“ ekspertų teigimu, galimybė rinktis elektros tiekėją lems, kad vairuotojai įkrauti elektromobilius galės tuo metu, kai kainos elektros biržoje yra palankiausios.

Anot „Ignitis“ Privačių klientų tarnybos vadovo Andriaus Kavaliausko, elektromobilis yra išmani transporto priemonė, todėl būdai jį įkrauti gali būti pritaikyti kiekvienam elektros vartotojui.

„Pavyzdžiui, netolimoje ateityje elektromobilio nustatymus galima bus užfiksuoti taip, kad ši transporto priemonė pradėtų įsikrauti tiktai tada, kai kainos elektros biržoje yra mažiausios. Įprastai tai vyksta nakties metu ir švenčių dienomis, kuomet elektros poreikis sumažėja. Ir atvirkščiai, stabdyti įkrovimą, kai elektros kainos yra didžiausios. Tai leis padaryti išmani programinė įranga. O jeigu vartotojas dar turi įsirengęs nuosavą arba įsigijęs nutolusią saulės elektrinę, tuomet įkrovimas dar labiau atpinga. Tokiu atveju, kiekviena įkrauta kilovatvalandė yra ne tiktai itin pigi, bet ir visiškai žalia“, – teigia A. Kavaliauskas.

Tuo tarpu tie elektromobilių turėtojai, kurie nori lengviau planuoti savo išlaidas, turės galimybę elektrą savo transporto priemonei įsigyti fiksuota kaina tam tikram laikotarpiui – metams ar keliems.  Toks pasiūlymas bus ypač patrauklus klientams, kurie nori apsisaugoti nuo elektros biržos rinkos kainų staigaus augimo.

A.Kavaliauskas primena, kad iki šių metų gruodžio 10 d., 5000 kWh ir daugiau elektros energijos suvartojantys klientai privalės pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Tokių klientų skaičius siekia per 98 tūkstančius.

„Vienu iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų yra ir bendrovė „Ignitis“. Tai reiškia, kad tie klientai, kurie norės ir toliau naudotis „Ignitis“ paslaugomis taip pat turės sudaryti sutartį. Nelaukdami gruodžio mėnesio, klientams jau nuo rudens pasiūlysime gerokai daugiau ir įvairesnių pasiūlymų, nei jų yra šiuo metu“, – sako „Ignitis“ Privačių klientų tarnybos vadovas.

Elektromobilius išnaudos kaip baterijas?

Ir nors šiandien į elektromobilius dažniausiai žiūrima tik kaip į ekologišką ir sparčiai populiarėjantį transportą, ateityje jie bus plačiai naudojami ir kaip elektros saugojimo vietos.

„Elektromobilis gali ne tiktai būti įkrautas, bet ir atiduoti elektros energiją į elektros tinklą. Įsivaizduokime situaciją, kad pilnai įsikraunate elektromobilio bateriją naktį, tuo metu kai elektros energija yra pigiausia. Įkrautą elektros energiją galėsite panaudoti dieną, kai elektros energija brangiausia ne tik elektromobilio ratams sukti, bet ir jūsų namų buitinei technikai – skalbimo mašinai, orkaitei ar džiovyklei. Šis elektromobilio funkcionalumas ateityje bus vis dažniau naudojamas“, – pažymi A. Kavaliauskas.

Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ atstovas pastebi, kad nors dauguma elektromobilius įsigyjančių klientų įprastai įkrovimo stoteles įsirengia savo namuose ar biuruose, dalis klientų nuosavos infrastruktūros neturi dėl techninių ar kitų priežasčių. Tokiu atveju jie naudojasi viešo įkrovimo infrastruktūra, pavyzdžiui, „Ignitis ON“ įkrovimo stotelių tinklu.

Šiuo metu „Ignitis ON“ turi 186 įkrovimo taškus 77 stotelėse ir pagal šį rodiklį yra vienas didžiausių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklų Lietuvoje. Nuo šių metų birželio Vilniuje pradėjo veikti pirmoji „Ignitis ON“ tinklo itin greito elektromobilių įkrovimo stotelė. Pastaroji yra galingiausia ir greičiausia ne tik  Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse – 100 km nuvažiuoti reikalingą energijos kiekį joje galima įkrauti vos per 3 minutes.

Iš viso nuo tinklo atidarymo pradžios praėjusių metų spalį, stotelėse atlikta 22 tūkst. įkrovimo sesijų.

2020 m. liepos 1 d. VĮ „Regitra“ duomenimis Lietuvoje buvo užregistruoti 1827 elektromobiliai.

Šaltinis: „Ignitis“ pranešimas spaudai