Liepą – naujų elektromobilių registracijos Lietuvoje rekordas

Liepą – naujų elektromobilių registracijos Lietuvoje rekordas

Liepą – naujų elektromobilių registracijos Lietuvoje rekordas

Liepos mėnesį Lietuvoje buvo įregistruota 210 lengvųjų (M1 klasės) automobilių, kurių galios šaltinis tik elektra, ir tai buvo mėnesio rekordas.

Valstybinės įmonės „Regitra“ duomenimis, šių metų liepą buvo įregistruoti 75 nauji ir 135 naudoti elektromobiliai. Iš viso per 2021-ųjų sausio-liepos mėn. buvo įregistruoti 942 elektromobiliai, iš jų – 385 nauji ir 557 naudoti.

„Šiemet, palyginti su praėjusių metų sausiu-liepa, kai šalyje buvo registruoti 553 elektromobiliai, registracija išaugo 1,7 karto. Tam įtakos turėjo tiek valstybės mokamos kompensacijos perkantiems elektromobilius, tiek naujų modelių auganti pasiūla“, – komentuoja Aplinkos apsaugos instituto, sukūrusio elektriniam transportui skirtą svetainę www.elv.lt, vadovas Alfredas Skinulis.

Šių metų rugpjūčio pradžioje Lietuvoje įregistruotų elektromobilių skaičius pasiekė 3 371 ir, panašu, viršys prognozes, kad 2021 metais šalyje bus registruota bent 3 500 elektromobilių.

2020 metų pabaigoje Lietuvoje buvo įregistruoti 2 496 lengvieji elektromobiliai – beveik 1,8 karto (78,7 proc.) daugiau nei prieš metus. Vien per 2020-uosius šalyje buvo įregistruoti 1 184 elektromobiliai, arba 2,2 karto daugiau nei užpernai.

Gyventojai už įsigytą naują elektromobilį šiais metais gali  gauti 5 tūkst. eurų kompensacinę išmoką, o už naudotą – 2,5 tūkst. eurų. Juridiniams asmenimis 4 tūkst. eurų išmoka atiteks už naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį, 10 tūkst. eurų – už naują M2 ir (ar) N2 klasės elektromobilį. Papildoma 1 tūkst. eurų kompensacija tiek įmonėms, tiek gyventojams bus skiriama už kiekvieną sunaikintą taršų automobilį.

Energetikos ministerija tikisi, kad iki 2030 metų Lietuvoje bus 60 tūkst. įkrovimo prieigų, iš kurių 6 tūkst. stotelių bus viešos. Ministerijos skaičiavimais, Lietuvoje iki 2030-ųjų turėtų atsirasti apie 230 tūkst. elektromobilių.

Šiuo metu elektromobilių vairuotojai gali naudotis specialiai pažymėtomis maršrutinio transporto eismo juostomis, parkavimo ir įvažiavimo rinkliavų lengvatomis Lietuvos miestuose. Kelio ženklai ir išduodami specialūs valstybiniai registravimo numeriai elektromobiliams sudaro sąlygas įvažiuoti į tam tikras miestų zonas arba jose parkuotis.

Nuotraukoje: „Regitros“ duomenys