Privačioms elektromobilių įkrovimo prieigoms įsirengti bus skirta 45 mln. eurų

Privačioms elektromobilių įkrovimo prieigoms įsirengti bus skirta 45 mln. eurų

Privačioms elektromobilių įkrovimo prieigoms įsirengti bus skirta 45 mln. eurų

Lietuvos energetikos agentūra pradeda įgyvendinti projektą „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“. Iki 2026 m. Lietuvoje siekiama įrengti kiek daugiau nei 53 tūkstančius elektromobilių privačių įkrovimo prieigų, jų finansavimui bus skirta 45 milijonai eurų Europos Sąjungos investicijų ir valstybės biudžeto lėšų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartu su šiuo projektu startuoja naujas elektromobilumo skatinimo Lietuvoje etapas. Visos projekto lėšos į finansavimą pretenduojantiems fiziniams ir juridiniams asmenims bus paskirstytos per 3 finansavimo etapus. Privačių įkrovimo stotelių tinklo Lietuvoje plėtra leis gyventojams elektromobiliais naudotis dar patogiau.

„Šio projekto startas – svarbus žingsnis skatinant elektromobilumą mūsų šalyje. Sudarius galimybę stoteles įsirengti fiziniams asmenims ir įmonėms – elektromobilis nebebus vien didmiesčių privalumu, leis taupyti laiką ir patogiai planuoti keliones, o darbdaviams įduos dar vieną patrauklumo elementą rūpinantis savo darbuotojų gerove.

Tai ypač aktualu, kai analizuojant kuro kainas matome, jog važiuoti elektromobiliu, nepaisant ženkliai išaugusių elektros kainų, vis dar yra gerokai pigiau. Tai ir stipri paskata mažinti iškastinio kuro naudojimą, ir investicija į ateitį, prisidedant prie klimato kaitos švelninimo“, – sako viešosios įstaigos Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

Elektromobilių privačių įkrovimo prieigų įrengimas (t. y. elektromobilių įkrovimo stotelės (-ių) su viena ar daugiau prieigų įsigijimas, montavimas/įrengimas) bus galimas individualiuose namuose, soduose; daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir garažuose; darbovietėse (įmonėse, įstaigose, organizacijose ir t. t.).

Finansavimą galės gauti fiziniai ir juridiniai asmenys, daugiabučių bendrojo naudojimo turto objektų valdytojai, viešieji arba privatūs juridiniai asmenys, siekiantys įkrovimo stoteles įrengti savo darbuotojų reikmėms. Visi reikalavimai ir kvietimo teikti paraiškas sąlygos bus skelbiamos adresu www.ena.lt ir www.esinvesticijos.lt.

Agentūra planuoja, kad pirmieji kvietimai teikti paraiškas startuos jau rugsėjo mėnesį. Numatyta, kad jie galios iki 2023 m. vasario 28 d. Per šį laiką tikimasi paskirstyti apie 12 mln. Eurų 15 462 įkrovimo prieigų įrengimui. Iš viso iki 2024-ųjų vidurio planuojama skelbti 3 kvietimų teikti paraiškas etapus. Finansavimas bus skiriamas diegiant tik naują ir anksčiau nenaudotą įrangą bei susijusius komponentus.