Ragina aktyviau teikti prašymus elektromobiliams kompensuoti

Ragina aktyviau teikti prašymus elektromobiliams kompensuoti

Ragina aktyviau teikti prašymus elektromobiliams kompensuoti

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 121 paraiškos iš įmonių dėl elektromobilių (M1 ir N1 klasės) įsigyjimo. Prašoma kompensacijos suma siekia 1,3 mln. eurų. Viso iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų. Paraiškas įmonės galėjo teikti nuo šių metų birželio 8 dienos ir vis dar gali jas teikti.

2021 m. lapkričio 5 d. buvo pakeistas Klimato kaitos programos priemonės „Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas“ tvarkos aprašas, sumažinant projektų administravimo apimtis (nepasirašant finansavimo sutarčių, tačiau išlaikant visus įsipareigojimus projekte). APVA primena, kad nuo įsakymo paskelbimo dienos, projekto įgyvendinimo trukmė yra 12 mėnesių. Per šį laikotarpį turi būti pateiktas mokėjimo prašymas per APVIS sistemą. Mokėjimo prašymas teikiamas tik įsigijus ir užregistravus elektromobilį ar elektromobilius.

Teikiant mokėjimo prašymą reikalingi dokumentai: sąskaita faktūra, pirkimo-pardavimo sutartis, perdavimo aktas, registracijos liudijimas, viešinimo lipduko fotonuotrauka, lizingo sutartis (jei buvo sudaroma sutartis), lizingo grafikas (jei buvo sudaroma sutartis), avansinis mokėjimas, sąskaitos pavedimo išrašas (jei elektromobilis buvo perkamas įmonės lėšomis).

Šaltinis: APVA