Elektromobilių priežiūra

Papildoma informacija

Elektra varomas transportas dažniausiai yra prižiūrimas kitaip ir genda kitaip. Pavyzdžiui, elektromobiliuose nėra tepalų, jų filtrų, žvakių ar kitų įprastiems automobiliams būdingų detalių. Tačiau, reikia nepamiršti atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Stebėti bateriją

Elektromobilyje baterija užima daugiausiai vietos po gaubtu. Nors baterija yra didelių gabaritų, tai nereikalauja kasdienės techninės priežiūros. Elektromobilių baterijoms paprastai suteikiama 8 metų garantija.

  1. Įvertinti stabdžių nusidėvėjimą

Elektromobilis naudoja regeneracinę stabdžių sistemą (tai procesas, kurio metu baterijos sistemoje esanti energija yra naudojama vėlesniam naudojimui). Taigi, greitas stabdžių nusidėvėjimas elektromobilyje yra mažai tikėtinas.

  1. Patikrinti padangas

Elektromobilių padangos yra 20-30% sunkesnės dėl didžiulės elektros baterijos ir greito sukimo momento. Taigi, dažniausiai padangų protektoriaus nusidėvėjimas vyksta greičiau nei įprasto automobilio.

  1. Įpilti skysčių

Elektromobilyje aušinimo skystis keičiamas taip pat, kaip įprastame automobilyje. Stabdžių skystis gali būti nekeičiamas iki dviejų metų, priklausomai nuo elektromobilio markės ir modelio. Priekinio stiklo valytuvo skystis dažniausiai gali būti pildomas pagal temperatūros pokyčius, kuriems turi įtakos skirtingi metų sezonai.

  1. Pakeisti salono oro filtrą

Norint elektromobilio salone išlaikyti aukštos kokybės orą ir komfortišką atsmosferą, salono oro filtras turėtų būti keičiamas ne rečiau kaip kartą per metus. Tai padės išlaikyti švarų orą ir išvengti į saloną patenkančių alergenų.

  1. Atnaujinti programinę įrangą

Tam, kad elektromobilis veiktų ilgiau ir sklandžiau, būtina karts nuo karto atnaujinti jame esančią programinę įrangą. Tai ne tik užtikrins techninės priežiūros stabilumą, bet ir rūpinsis įvairiomis saugumo problemomis, kurios šiuo metu vis dažniau kyla.

Servisai pagal miestą