Sparčiai daugėja prašymų dėl kompensacijų už įsigytą grynąjį elektromobilį

Sparčiai daugėja prašymų dėl kompensacijų už įsigytą grynąjį elektromobilį

Sparčiai daugėja prašymų dėl kompensacijų už įsigytą grynąjį elektromobilį

Elektromobilių Lietuvoje įsigyjama vis daugiau – tai rodo aktyviai teikiami prašymai gauti kompensacijas iš Modernizavimo fondo už įsigytą grynąjį elektromobilį. Mažiau nei per mėnesį nuo prašymų priėmimo pradžios birželio 2 d. šiandien bendra gyventojų ir įmonių prašoma kompensuoti suma jau viršija 300 tūkst. eurų, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Teikiamų prašymų statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai noriai renkasi aplinkai draugiškas transporto priemones ir netgi dažniau įsigyja naujus grynuosius elektromobilius. Tai tikrai džiugina, matome gerą šalies automobilių parko atsinaujinimo tendenciją. Akivaizdu, kad teikiamos kompensacijos yra stipri paskata įsigyti elektromobilį. Kviečiu visus, numatančius investuoti į naują transporto priemonę, pasinaudoti palankiomis sąlygomis ir teikti pirmenybę elektromobiliui“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Viceministrės teigimu, skatinant įsigyti elektromobilius, siekiama ne padidinti bendrą automobilių parką, bet senas ir taršias transporto priemones pakeisti aplinkai draugiškais elektromobiliais. Todėl bus laikomasi principo, kad einamaisiais metais su kompensacija įsigytų grynųjų elektromobilių skaičius negalės viršyti praėjusiais metais utilizuotų automobilių skaičiaus.

Kompensuojant už įsigytus grynuosius elektromobilius iki 2026 m. pabaigos numatoma panaudoti 50 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų, tai leis paskatinti daugiau kaip 14 tūkst. elektromobilių įsigijimą. Taip pat daug dėmesio skiriama elektromobilių įkrovimo prieigų infrastruktūros plėtrai, kad įkrovimo prieigos būtų įrengiamos tolygiai visoje Lietuvoje ir atitiktų didėjančius poreikius.

Iš kompensacijoms numatytų minėtų 50 mln. eurų 35 mln. eurų bus skiriama gyventojams ir 15 mln. eurų – juridiniams asmenims bei gyventojams, kurie įsigis elektromobilį ūkinei ar komercinei veiklai. Numatoma, kad šios lėšos leis paskatinti įsigyti apie 10 500 asmeninių elektromobilių ir apie 3 750 elektromobilių verslui.

Šiuo metu prašymus teikiantys gyventojai gauna 5 tūkst. eurų kompensaciją už įsigytą naują (iki 6 mėn.) elektromobilį arba 2,5 tūkst. eurų už naudotą (iki 4 metų) lengvąjį grynąjį elektromobilį. Teikdami prašymą jie turi nurodyti, kad šių elektromobilių nenaudos ūkinei ar komercinei veiklai. Daugiau informacijos ir prašymo forma čia.

Juridiniams asmenims ir gyventojams, vykdantiems ūkinę ar komercinę veiklą, kompensacijos teikiamos tik už įsigytus naujus (iki 6 mėn.) lengvuosius grynuosius elektromobilius. Už vieną elektromobilį skiriama 4 tūkst. eurų kompensacija. Daugiau informacijos ir prašymo forma čia.

Kompensacijos teikiamos už grynuosius elektromobilius, įsigytus nuo 2022 m. kovo 23 d. iki 2026 m. gruodžio 31 d. Prašymus dėl kompensacijų priima Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra, dėl detalesnės informacijos galima kreiptis nemokamu telefonu 8 614 99699.

Nuotrauka – Pixabay.com.