„Subaru“ patvirtino, kad pirmasis Europoje parduodamas elektromobilis bus visureigis

„Subaru“ patvirtino, kad pirmasis Europoje parduodamas elektromobilis bus visureigis

„Subaru“ patvirtino, kad pirmasis Europoje parduodamas elektromobilis bus visureigis

Japonijos automobilių gamintojas „Subaru“ patvirtino, kad pirmasis elektromobilis, kuris bus parduodamas Europoje, bus visureigis. Jis bus gaminamas ant platformos „E-TNGA“, kurią sukūrė kartu su „Toyota“.

Savo dydžiu elektromobilis bus panašus į esamą „Subaru Forester“, varomą degimo varikliu. Japonijos žiniasklaida praneša, kad jis vadinsis „Evoltis“.

„Subaru“ ir „Toyota“ jau anksčiau patvirtino, kad platformoje kartu kurs visureigį, o „Toyota“ neseniai pareiškė, kad kitais metais pristatys naują elektrinį visureigį, panašų į „RAV4“. Ant „E-TNGA“ platformos „Toyota“ planuoja sukurti šešis elektromobilių modelius.

Be žinios apie bendrosios platformos naudojimą, „Subaru“ nepateikė daugiau techninių detalių apie naująjį elektromobilį ir sakė, kad daugiau detalių atskleis 2021 metais.

Šių metų pradžioje „Subaru“ demonstravo koncepcinį elektromobilį (nuotraukoje) ir tikimasi, kad sukurtas elektromobilis savo stiliumi į jį bus panašus.

Pirmasis „Subaru“ elektromobilis yra didelis žingsnis siekiant įgyvendinti elektrifikavimo planus. Neseniai Japonjos automobilių gamintojas pristatė lengvųjų hibridinių automobilių „Impreza“, „XV“ ir „Forester“ versijas ir siekia, kad iki 2030 m. mažiausiai 40 proc. pardavimo pasaulyje atitektų tik elektra varomiems arba hibridiniams automobiliams.

Anksčiau „Subaru“ planavo, kad pirmasis elektromobilis bus paremtas esamu modeliu, sukonstruotu ant paties gamintojo platformos „Global Platform“, tačiau šią koncepciją pakeitė dėl naujos partnerystės su „Toyota“.

Šaltinis: autocar.co.uk.