Taxify virsmą į Bolt padiktavo atsinaujinusios paslaugos 

Taxify virsmą į Bolt padiktavo atsinaujinusios paslaugos 

Taxify virsmą į Bolt padiktavo atsinaujinusios paslaugos 

„Bolt“ (ankstesnis pavadinimas „Taxify“) gali pasigirti išskirtine sėkmės istorija, kaip iš startuolio tapo viena žinomiausių ir sėkmingiausių tarptautinių pavėžėjimo paslaugų platformų pasaulyje. Tam pagrindą davė skaitmenizacija, Estijos pasididžiavimo kito startuolio „Skype“ pavyzdys bei specialistų patirtis. 

Svajonė virtusi tikrove

Apskritai, dabartinio prekinio ženklo „Bolt“ ištakos ir istorija šiais laikais jau nieko nebenustebintų. Jaunas vaikinas iš Estijos, dar studijuodamas, sugalvojo sukurti kažką inovatyvaus ir palengvinančio kasdienybę. Taigi 2013 metais buvo įkurta įmonė pavadinimu „Taxify“, kuri kaip žaibas (naujasis įmonės pavadinimas „Bolt“ išvertus iš anglų k. reiškia „žaibas“) įsitvirtino pasaulinėje rinkoje. 

Estijos gyventojai, pirmieji išbandę programėlę ir pastebėję, kaip patogu keliais spustelėjimais ekrane atsiskaityti už kelionę, masiškai pradėjo siųstis mobiliąją programėlę į savo telefono aparatus. Taip paslaugos naudotojų ratas sparčiai išsiplėtė iki Baltijos bei kitų Europos šalių ir net Afrikos. Dabar „Bolt“ aptarnauja daugiau kaip 25 milijonus klientų iš daugiau kaip 30 šalių visame pasaulyje. Populiarumą lėmė dar ir „Taxify“ kaina. Pastaroji yra patraukli minėtų šalių rinkai ir neretai žemesnė nei kitų pavėžėjimo paslaugų siūlomi tarifai, nepamirštant ir to, kad yra organizuojamos įvairios akcijos ir pasiūlymai.

„Bolt“ palaiko „žalias“ idėjas 

„Taxify“ savo veiklą pradėjusi kaip taksi tarpininkavimo bendrovė siekė suteikti paslaugas atitinkantį pavadinimą, kuris tiesiogiai atspindėtų įmonės veiklos pobūdį. „Taxify“ įkūrėjas Markusas Villigas, vedamas ambicijų augti iki konkurencingo verslo giganto pasaulyje iš tiesų per labai trumpą laiką išaugo į platesnę transporto platformą, padedančią judėti žmonėms ne tik automobiliais, bet ir motociklais bei draugiška gamtai transporto priemone – elektriniais paspirtukais. Kartu su šiais pokyčiais atsirado poreikis keisti įmonės pavadinimą, kuris labiau atspindėtų esamų paslaugų turinį. Bazinis paslaugų spektras niekur nedingo, tačiau viskas tapo labiau optimizuota ir orientuota į lengvą, greitą ir patogų judėjimą. 

Pasak kompanijos įkūrėjo M. Villigo, pasirinktas naujas vardas „Bolt“ taip pat iliustruoja, tikėtina, visai netolimą ateitį, kuomet gatvėse vis dažniau išvysime elektra varomas transporto priemones. 

Šiuo aspektu dirbama ne tik žodžiais, bet ir darbais. Štai, pavyzdžiui, Paryžiuje „Bolt“ programėlė suteikia galimybę išsinuomoti elektra varomus motorolerius, o Rytų Afrikoje išsikviesti ir šioje kultūroje įprastą transporto priemonę – rikšą. Sparčiai išpopuliarėjus elektriniams paspirtukams, „Bolt“ taip pat siūlo išsinuomoti šią ekologišką transporto priemonę dalyje iš 30 savo veiklos šalių. 

Vis dar pasitaiko, kad tie, kurie rečiau naudojasi „Bolt“ pavėžėjimo paslaugomis į paieškos lauką suveda senąjį įmonės pavadinimą „Taxify Vilnius“, „Taxify Kaunas“, tačiau paieškos sistemos užklausas atpažįsta ir pateikia „Bolt“ paslaugų paketą ir susijusią informaciją. „Bolt“ prekinis ženklas įsigali rinkoje ir yra išties gerai atpažįstamas pasaulyje, kadangi seka naujausias kelionių organizavimo tendencijas, analizuoja žmonių poreikius ir atsižvelgia į jų lūkesčius.  

„Bolt“ – patogu naudotis

Pradėti naudotis kompanijos paslaugomis – itin paprasta. Tereikia atsisiųsti į savo mobilųjį telefoną nemokamą „Bolt“ programėlę iš „App Store“ ir toliau vadovautis, ko prašo užklausos. Pirmas veiksmas, kurį reikės atlikti – įvesti savo buvimo vietos adresą ir išsirinkti automobilį pagal klasę ar talpą. Pavyzdžiui, yra galimybė išsikviesti įprastą keturių vietų lengvąjį automobilį arba daugiau sėdimų vietų turintį automobilį XL. Taip pat galima išsirinkti geresnės klasės, arba prabangesnį automobilį, ir turėti komfortiškesnę kelionę iš taško A į tašką B.

Toliau viskas vyksta įprastai. Užklausa pasiekia arčiausiai iškvietimo vietos esantį laisvą vairuotoją ir jeigu tenkina sąlygos (atvykimo laiko trukmė ir kaina) spaudžiama „Iškviesti“. Programėlė patogi dar ir tuo, kad galima realiu laiku stebėti išsikviesto „Bolt“ judėjimą žemėlapyje ir sekti atvykimo laiką. Be to, susimokėti už kelionę galima automatiškai per programėlę, o neturintys galimybės išsikviesti „Bolt“ automobilio per programėlę gali tą padaryti ir trumpuoju telefono numeriu 19991.  

Palankios įsidarbinimo galimybės

Naudotis „Bolt“ paslaugomis galima kone visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Vilniuje), o norint tapti „Bolt“ vairuotoju ir papildomai užsidirbti – sąlygos ganėtinai nesudėtingos. Taigi įvedus į paieškos lauką „Bolt darbas“ arba įpratusiems ieškoti informacijos senuoju įmonės pavadinimu „Taxify darbas“ galima rasti reikalingos informacijos apie įsidarbinimą vienoje sėkmingiausių tarptautinių pavėžėjimo paslaugų platformų pasaulyje. 

Tapti „Bolt“ vairuotoju galima pateikus paraišką nuotoliniu būdu bei paslaugų kokybę atitinkančius dokumentus. Nusistatyti darbo valandas galima itin lanksčiai, todėl suderinti laiką ir galimybes tuo užsiimti – sudarytos visos sąlygos. 

Kaip skelbiama oficialiame „Bolt“ puslapyje – uždarbis priklauso nuo to, kiek yra užbaigtų kelionių. Kadangi viena kelionė sudaro 25 proc. komisinio mokesčio, viską atskaičius ir net padirbėjus kelias dienas per savaitę ar tik savaitgaliais galima uždirbti solidų uždarbį – ypač tai geras pasiūlymas tiems, kam vairavimas yra malonumas. 

Sužinoti daugiau informacijos apie atsinaujinusį „Taxify“ arba naująjį „Bolt“ (kontaktai, karjeros galimybės ir pan.) galima puslapyje: www.bolt.eu