Tesla autopilotas išgelbėjo dvi šeimas po to kai audros nuverstas medis užgriuvo ant automobilių

Tesla autopilotas išgelbėjo dvi šeimas po to kai audros nuverstas medis užgriuvo ant automobilių

Tesla autopilotas išgelbėjo dvi šeimas po to kai audros nuverstas medis užgriuvo ant automobilių

Du „Tesla“ savininkai dviejuose skirtinguose ​​„Model X“ automobiliuose, važiuodami dviem skirtingomis kryptimis, buvo užversti to paties kelyje nukritusio medžio ir abu tvirtino, kad autopilotas išgelbėjo jų šeimos gyvybes, laiku sustabdymas automobilius, kol patys vairuotojai to padaryti negalėjo.

Incidentas įvyko praėjusį savaitgalį Dorsete, pietvakarių Anglijoje, kur audra Dennis smogė stipriais vėjo ir lietaus gūsiais.

L. Sandersonas vairavo savo automobilį „Tesla Model X“ su žmona ir trim vaikais, kai kelio viduryje nukrito milžiniškas ąžuolas.

Jis dienraščiui „Mirror“ sakė matęs, kaip medis virsta, tačiau autopilotas įjungė stabdžius dar prieš tai, kai tai būtų galėjęs padaryti pats:

„Važiavome pro šalį ir akies krašteliu pamačiau krentantį žemyn medį. Automobilis veikė autopilotu ir įsijungė avarinis stabdymas.

Dar viena sekundė ir mes būtume sutraiškyti, nes nebūčiau galėjęs laiku sureaguoti. Automobilis neabejotinai išgelbėjo mūsų gyvybes. Jei ne jis, mes būtume žuvę.“

Jo žmona atsipirko keliais smulkiais nubrozdinimais ir mėlynėmis, bet nepaisant to, visiems baigėsi gerai, o tai yra neįtikėtina matant avarijos padarinius:

Dar labiau neįtikėtina yra tai, kad kitas „Tesla Model X“ elektrinis visureigis tuo pačiu metu važiavo priešinga kryptimi ir taip pat buvo apgadintas krentančio medžio.

J. Whitelockas buvo kitame „Model X“ su savo mergina ir jos motina. Visi trys taip pat iš avarijos išėjo beveik nesužeisti. Whitelockas taip pat teigė, kad suveikė autopiloto automatinio avarinio stabdymo sistema:

„Važiuodamas autopilotu namo, pamačiau elektros linijos blykstę, kuri apšvietė krentantį medį. Staiga sustojome. Pasigirdo garsus smūgis.“

Jis pridėjo: „Pamaniau, kad kai atsisuksiu, pamatysiu, kad mano mergina ir jos motina yra užverstos šakomis, tačiau neįtikėtinai to nebuvo. Jos abi buvo sveikos. Tai buvo stebuklas, kurį mes visi išgyvenome. Aš padėjau joms abiems išlipti iš automobilio, paskui patikrinau kitą vairuotoją kitoje medžio pusėje. Kai pamačiau praviras „Falcon“ duris, negalėjau patikėti.“

Jie padėkojo „Tesla“ už automobilius, kurie, jų manymu, išgelbėjo abi šeimas:

„Mes buvome tikrame šoke. „Tesla“ išgelbėjo aštuonias gyvybes. Tai tik parodo, kad gyvenimas gali pasibaigti per sekundę, tačiau „Tesla“ pagamintų nuostabių automobilių dėka, šįkart taip nenutiko.“

Jie nėra pirmieji tikintys, kad jų gyvybes išgelbėjo „Tesla“ automobiliai, ypač „Model X“ visureigis, kuriam suteiktas aukščiausias saugumo įvertinimas – 5 žvaigždučių įvertinimai kiekvienoje saugos kategorijoje NHTSA testuose.

Šaltinis ir nuotr. : Mirror, Electrek