Vilniuje pristatytas elektrinis visureigis „Nissan Ariya“ – kol kas tik prototipas

Vilniuje pristatytas elektrinis visureigis „Nissan Ariya“ – kol kas tik prototipas

Vilniuje pristatytas elektrinis visureigis „Nissan Ariya“ – kol kas tik prototipas

„Nissan“ yra populiariausio elektromobilio pasaulio rinkoje ir Lietuvoje gamintojas. „Nissan Leaf“, mūsų šalyje išplėtojus nemokamos įkrovos stotelių tinklą, tapo masinio elektromobilio sinonimu, o dabar japonai žengia dar vieną svarbų žingsnį, ruošia naują premjerą.

Antradienį „Nissan Ariya“ pristatytas Dūmų fabrike Vilniuje. Tai – modernus krosoveris, kuris bus pradėtas gaminti šiais metais. Taigi ir išankstiniai užsakymai (tradiciškai – brangesnėms versijoms) Lietuvoje bus priimami jau šią vasarą. Pigesnės versijos pasirodys po dviejų metų.

Paklaustas, kokia bus automobilio kaina ir kas pagrindiniai konkurentai šiame segmente, „Nissan“ rinkodaros atstovas Baltijos šalims Henri Daum 15min atsakė, kad galutinė kaina ir kiti elektromobilio parametrai paaiškės pradedant masinę gamybą. Tarp konkurentų jis mato „Volkswagen ID.4“. Tiesa, aiškus pirmasis kainos skaitmuo – 4. Taigi „Ariya“ kainuos 40 000 – 50 000 Eur (čia 389 AG versija). O brangiausia komplektacija su visom įmanomomis technologijomis, abiem varančiaisiais tiltais, 400 AG varikliu, iki 100 km/val. įsibėgėjančio per 5,1 sek., gali siekti ir 65 000 Eur.

„Ariya“ bus gaminamas dviejų versijų: su priekinių varančiųjų pavara ir modelis, varomas abiem tiltais („e-4ORCE“ atveju komplektuojami du varikliai, po vieną priekyje ir gale). Elektromobilis komplektuojamas su 63 arba 87 kWh baterija.

Įdomu, kad gamintojas pasirinko CCS greitos įkovos standartą vietoje CHAdeMO. Tam, kad galėtų padidinti įkrovimo galią iki 130 kW (bent kol kas). Kitaip tariant, siekiamybė, kad per pusvalandį greitos įkrovos stotelėje vairuotojas įsikrautų energijos 300 km nuvažiuoti.

„Ariya“ pavadinimas reiškia „daina, arija“ ir, kaip teigė H. Daum, „Ariya“ yra ne tik naujas modelis, bet ir visos „Nissan“ ateities simbolis.

Daugiau apie „Ariya“ rasite: https://www.faktoauto.lt/modeliai/naujasis-nissan-ariya

Nuotraukos: gamintojo „Nissan“