Vokietija pralenkė Norvegiją – tapo lydere Europos elektrinio transporto pardavimo srityje

Vokietija pralenkė Norvegiją – tapo lydere Europos elektrinio transporto pardavimo srityje

Vokietija pralenkė Norvegiją – tapo lydere Europos elektrinio transporto pardavimo srityje

Vokietija pirmą kartą aplenkė metinio elektrinių transporto priemonių pardavimo lyderę Norvegiją, praneša „Bloomberg“. Šiuo metu Vokietijoje 2019 m. iš viso yra parduoti 57 533 vienetai elektra varomų transporto priemonių, o Norvegijoje parduoti 56 893 vienetai.

Turint omenyje šių dviejų šalių skirtumus ir populiacijos dydį, titulas neatrodo toks garbingas. Norvegija yra maža šalis, kurioje gyvena 5,3 mln. gyventojų, kurios pagrindinė pramonė yra nafta, o visoje šalyje šalta. Vokietijos gyventojų skaičius yra maždaug 16 kartų didesnis nei Norvegijos. Ir vis dėlto iki šiol Norvegijoje EV pardavimai buvo didesni nei bet kurioje Europos šalyje. Be to, įmanoma, kad Norvegija dar susigrąžins titulą, mat skirtumas šiuo metu yra tik 640 automobilių. Tačiau tendencijos rodo, kad Vokietija turėtų išlaikyti šią poziciją.

Elektromobilių pardavimo šalies lyderės Europoje pasikeitimą lėmė subsidijų pokyčiai, augantis pardavimas Vokietijoje bei mažėjantis pardavimas Norvegijoje. Praėjusį mėnesį Norvegijos EV pardavimas sumažėjo 27 proc., o Vokietijos padidėjo 9 proc. Norvegijoje tai greičiausiai yra sezono nulemtas pokytis: žmonės perka mažiau automobilių žiemą. Taip pat įtaką padarė ir ilgai lauktas Vokietijos automobilių gamintojų įžengimas į EV rinką kartu su subsidijų pokyčiais. Vokietijoje perkant elektromobilį, kainuojantį iki 40 tūkst. eurų, teikiama 6 tūkst. eurų valstybės dotacija. Perkant nuo 40 – 60 tūkst. eurų kainuojantį elektromobilį, teikiama 5 tūkst. eurų parama, na, o įkraunamiems hibridams – 4500 eurų subsidija.

Norvegija kiekvienais metais parduodavo daugiausiai elektrinių automobilių Europoje, bent jau nuo 2010 m., kai debiutavo pirmasis masinei rinkai skirtas visiškai elektrinis automobilis „Nissan Leaf“.

Pardavimo skaičiai rodo, kad elektromobiliai tampa vis populiaresni Europos autogamintojų širdyje Vokietijoje, kur vokiečių „Volkswagen“ grupė, BMW ir „Daimler“ ruošiasi dideliam elektrinio transporto proveržiui.

Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, visoje Europoje trečiąjį ketvirtį elektromobilių pardavimas sudarė tik 3,1 proc. naujų registracijų.

Šaltinis: „Bloomberg”