„Nissan LEAF“ virto Kalėdų eglute

„Nissan LEAF“ virto Kalėdų eglute

„Nissan LEAF“ virto Kalėdų eglute

„Nissan“ pirmadienį pranešė, kad LEAF elektromobilį papuošė tūkstančiais LED šventinių šviesų. Nuostabiausias dalykas yra tame, jog šios švieselės yra palaikomos regeneracinio stabdymo metu sukurta energija.  Toks sumanymas puikiai demonstruoja elektromobilių gebėjimą susigrąžinti energiją kelyje. Veikimo principas paprastas – energija, gauta iš automobilio judesio stabdant ar lėtėjant, vėliau patenka tiesiai į bateriją, naudojamą akumuliatoriams įkrauti.

Bendrovės duomenimis, nuvažiavus 17 700 kilometrų bus pagaminta 744 kilovatvalandės energijos. Tai – gera, švari energija, kurią visiškai praranda vidaus degimo transporto priemonės.

„Nissan“ duomenimis, šios 744 kWh gali valandą apšviesti 266 eglutes su 799 lemputėmis, valandą kaitinti 297 krosneles (trakim, šventinei vakarienei ruošti) arba tiekti energiją 744 televizoriams penkias valandas (šventinėms programoms žiūrėti atostogų metu.).„Nissan Europe“ elektrinių transporto priemonių vadovė Helen Perry sako: „Tikimės, kad ši pagal užsakymą pagaminta transporto priemonė įkvėps žmones ir atkreips dėmesį į regeneracinės energijos pranašumus. Praėjus beveik dešimčiai metų nuo tada, kai LEAF pirmą kartą buvo pristatytas Europoje, „Nissan“ ir toliau visą dėmesį skiria tvaresnio gyvenimo būdo suteikimui vartotojams naudojantis elektriniu judumu“.

Automobilių gamintojas sako, kad šiandien visos Europos keliuose yra beveik 150 000 „Nissan LEAF EV“.

Gamintojo nuotrauka ir informacija.