„Audi AI: TRAIL“ – kocepcinis elektromobilis, lydimas dronų

„Audi AI: TRAIL“ – kocepcinis elektromobilis, lydimas dronų

„Audi AI: TRAIL“ – kocepcinis elektromobilis, lydimas dronų

Neseniai automobilių gamintojas „Audi“ pristatė savo koncepcinį automobilį „Audi AI: TRAIL“. Automobilyje derinamas futuristinis dizainas su autonominiu vairavimu, elektriniu mobilumu ir – ypatingu ryšiu su gamta.

Oficialiame „Audi“ tinklalapyje gamintojas kviečia prisijungti prie „keturračių pasivaikščiojimų po mišką“: naktį tamsiame Skandinavijos miške tylu, retkarčiais pamiškėje galima išgirsti tik tylų bruzdesį. Staiga pasigirsta kaip kažkas tyliai vibruoja ore, o tarp medžių atsiranda žėrintys taškeliai. Jonvabaliai? Šviesos taškai artėja, triukšmas tampa vis garsesnis. Tai nėra jonvabaliai – jie yra dronai! Už jų važiuoja automobilis: tai yra „Audi AI: TRAIL“.

Štai taip vaizdingai gamintojas pristato savo naują koncepcinį automobilį, visureigį, sukurtą važiavimui bekele mėgaujantis jį supančia gamta.

„Audi“ dizaino padalinio vadovas Marcas Lichte nusako automobilio paskirtį: „Su „Audi AI:TRAIL“ mes pristatome visureigio koncepciją, kuri turi nulinės taršos elektrinę pavarą pažangiai važiavimo patirčiai bekelėje. Vystydami šią mintį mes sukūrėme vientisą automobilio kėbulą su maksimaliu įstiklinimo plotu siekdami betarpiško ryšio su aplinka.“

Panoraminis vaizdas ir apsauga – automobilis su sraigtasparnio kabina

Pirmas dalykas, kuris krenta į akis, yra automobilio kėbulas, kurio forma primena deimantą ir kuris beveik visas yra pagamintas iš stiklo. Kaip ir sraigtasparnio kabina, jis leidžia matyti tiek priekį, tiek galą, tiek šonus, tiek ir beveik visą stogą.

Toks dizainas suteikia keleiviams galimybę mėgautis juos supančios gamtos panorama – ar tai būtų Skandinavijos miškas, kanjonas ar dykumos smėlio peizažas. Automobilis puikiai tinka naudoti bekelėje – iš tikrųjų būtent tuo ir grindžiama visa dizaino koncepcija.

„AI: TRAIL“ spalva turėtų priminti Šiaurės Europos laukinę gamą – unikalią sidabrinę Skandinavijos šviesą ir mėlyną šiaurinių jūrų šešėlį. 4,15 metro ilgio ir 1,67 metro aukščio koncepcinis automobilis yra palyginti kompaktiškas. Įspūdingi 22 colių ratai leidžia numanyti, kad automobilis turi puikų pravažumą bekelėje. Turėdamas įspūdingą 34 cm prošvaisą jis gali įveikti didesnę kaip pusės metro vandens brastą.

Automobilis turi keturis elektros variklius, sistemas pagalbiniam ir autonominiam važiavimui ir, tradiciškai gamintojui, nuolatinę visų varančiųjų ratų „quattro“ pavarą.

Minimalistinis interjeras

„Audi AI: TRAIL“ interjeras pasižymi minimalistiniu dizainu. Artumą gamtai čia kuria medžio imitacijų panaudojimas bei neutralių spalvų parinkimas.

Kadangi automobilis pritaikytas patogiam betarpiškam panoraminio vaizdo stebėjimui, jame nėra didelių ekranų, skirtų televizoriaus žiūrėjimui ar konferencijų skambučiams.

Naujovė yra išimamos automobilio sėdynės bei hamakai, kurie gali būti lengvai pritaikyti poilsiui gamtoje.

Automobilį lydintys dronai

Vietoje įprastų artimųjų ir tolimųjų šviesų, „Audi AI:TRAIL“ iš viso turi penkis nerotorinius, trikampius, elektra valdomus dronus su integruotais matriciniais LED elementais. Jie gali nutūpti tiesiai ant stogo laikiklių ar paties automobilio stogo ir prisijungti prie indukcinio įkrovimo elementų. Skraidantys „Audi Light Pathfinders“ moduliai į orą pakyla naudodami orapūtės principą. Dėl jų ypatingai lengvos konstrukcijos jie gali skristi priešais „AI:TRAIL“, naudodami žymiai mažiau energijos ir apšviesti kelią priekyje, taip visiškai pakeisdami priekinius žibintus. Pagal poreikį juose sumontuotos kameros į salono ekraną gali „Wi-Fi“ ryšiu transliuoti vaizdą, taip „Pathfinder“ paverčiant akimis danguje.

„Audi“ inovacija – „Master” tipo automobiliai ir prenumeratos tipo automobilių parkas
Spaudoje rašoma, kad užuot gaminęs „viskas viename“ tipo automobilius, „Audi“ gamintojas nori sukurti specifinius, vieno tipo „Master“ automobilius ir naudoti juos prenumeratos tipo automobilių parke. Taigi klientai užsiprenumeruotų prekės ženklą, kuris suteiks jiems prieigą prie įvairių tipų automoblius teikiančio automobilių parko ir tada jie išsirinks tam tikrus jų poreikius atitinkančius automobilius. Pavyzdžiui, didžiąją savaitės dalį galės varuoti miesto automobilį ar visureigį, tačiau kai kuriais savaitgaliais galės jį keisti į tokius kaip „Audi AI: TRAIL“.

Šaltinis ir nuotr.: Audi