Jungtinė Karalystė planuoja įvesti naują elektromobilių ženklinimą?

Jungtinė Karalystė planuoja įvesti naują elektromobilių ženklinimą?

Jungtinė Karalystė planuoja įvesti naują elektromobilių ženklinimą?

Jungtinės Karalystės Vyriausybė užsimojo skatinti nulinės emisijos transporto priemonių naudojimą. Manoma, kad galėtų padėti tokios paskatos kaip pigesnis automobilių stovėjimas, specialus automobilių ženklinimas. Šias ir kitas idėjas pasiūlė visuomenė, į kurią kreipėsi Britanijos vyriausybė.

Vyriausybė tikisi, kad tai paskatins elektromobilių pardavimą ir padės pasiekti tikslą iki 2050 m. tapti nulinės emisijos šalimi. Tačiau be geresnių finansinių paskatų bei daugiau įkrovimo stotelių, mažai kas pasikeistų. Vyriausybė prašo pramonės ir visuomenės nuomonės, kaip įgyvendinti schemą.

„Įvedusios žaliąsias valstybinių numerių plokšteles, vietos valdžios institucijos turėtų naudingą vaizdinį identifikatorių, jei norėtų pristatyti paskatas skatinti netaršių transporto priemonių, naudojimą, pavyzdžiui, leisti šiems vairuotojams naudotis autobusų juostomis ir mokėti mažiau už stovėjimą“, – sakė JK Transporto departamentas.

Draudimas važiuoti A juosta

Tarp pasiūlymų, dėmesio sulaukė leidimas elektromobiliams važiuoti A juosta. Miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų pramonės prekybos organizacija „CPT UK“ teigė, kad būtų klaidinga leisti elektromobiliams važiuoti autobusų juostomis.

„Jei vietos valdžia leis kai kuriems automobiliams naudotis autobusų infrastruktūra, kuri jau yra labai įtempta ir kuriai reikia didelių investicijų, mes tiesiog padidinsime autobusų keleivių spūstis ir paskatinsime žmones pereiti iš autobusų atgal į automobilius, kurių didžioji dauguma nėra varomi elektra“, – sakė generalinis direktorius Grahamas Vidleris.

Valstybinių numerių ženklinimas

Elektrinių transporto priemonių pardavimai nuo praėjusių metų smarkiai išaugo, ir tai rodo, kad rinka pasiekė posūkio tašką. Vyriausybė teigė, kad panaši valstybinių numerių schema, įdiegta bandymų pagrindu Kanados Ontarijo provincijoje, padidino elektromobilių registraciją.

Tačiau tik penktadalis apklaustų vairuotojų Jungtinėje Karalystėje mano, kad tai yra gera idėja, o dauguma teigė, kad valstybinių numerių ženklinimas nepaskatins pereiti prie elektrinės transporto priemonės.

Šaltinis: BBC

Nuotr.: PA Media